Hlavní Minerály Molybden

Molybden

by redakce
Publikováno: Poslední aktualizace

Molybden – je součástí více enzymů, podporuje ukládání fluoru do kostí a zubů, působí na uvolňování Fe a funkci mědi při krvetvorbě, důležitý pro růst střevní mikroflóry.

DDD 0,1-0,2mg.

Zdroje Mo – játra, ledvinky, luštěniny (zvl. sója), obiloviny, hrášek, listová zelenina.

Molybden je nepostradatelným stopovým prvkem pro lidský organismus, neboť je složkou několika důležitých enzymů v těle. Je důležitou složkou enzymu zodpovědného za vstřebávání železa v organismu. Působí jako aktivátor enzymů účastnících se metabolismu cukrů, lipidů a železa.

Molybden se používá: k doplnění jeho nedostatku v těle a k odstranění příznaků jeho nedostatku, jež mohou způsobovat nepravidelnou srdeční činnost, nedostatečné vylučování kyseliny močové z těla. Používá se jako ochrana proti chudokrevnosti, ovlivňuje také potenci mužů.

Používá se také při léčení malých dětí trpících epileptickými záchvaty, mentálním zaostáváním a vadou zraku, tyto příznaky způsobuje vrozená porucha komplexu obsahujícího molybden. Tato léčba se však provádí určena jen pod dohledem lékaře!

Nepřehlédněte - další zajímavé články

Zanechat komentář

* Zanecháním komentáře souhlasíte s ukládáním své přezdívky (jména, pojmenováním, příjmení apod.), včetně email adresy za účelem pouze technického rázu (blokovaní SPAM). Žádné údaje nejsou dále zpracovávané ani předávané třetím stranám. Přečtěte si Podmínky užívání a ochrana soukromí.