Hlavní Minerály Křemík

Křemík

by redakce
Publikováno: Poslední aktualizace

Křemík – společnš s Ca a Mg potřebným pro metabolismus, pomáhá při stavbě kostí a chrupavek, posiluje jejich mineralizaci, podporuje růst, napomáhá ke snížení hladiny cholesterolu v krvi, ovlivňuje práci srdce, růst vlasů, nehtů a blahodárně působí na zdravotní stav organismu.

DDD 3mg.

Zdroje Si – otruby, celozrnné pečivo, vysoko vymletá mouka, ovesné vločky, mléko, maso, tvrdá voda, kopřivy, podběl.

Křemík je minerální látka nezbytná pro organismus. Vzhledem ke své struktuře se podílí na vytváření chrupavčité a pojivové tkáně, dodává jí pevnost a pružnost. Má prokazatelný vliv na mineralizaci kostí, zvyšuje obsah vápníku v kostech. Tato forma křemíku má ve zdravotnictví široké použití.

Používá se při nedostatečném příjmu křemíku z potravy, který se projevuje výrazným zeslabováním nehtů, křehkými kostmi, lámavostí vlasů a dalšími problémy s pokožkou jako doplněk vitaminů. Jinak má křemík veliké uplatnění v zubním lékařství ve formě stomatologických past použitých jako transparentní gely. Současně je také pomocnou látkou pro různé kožní a protizánětlivé přípravky.

Nepřehlédněte - další zajímavé články

Zanechat komentář

* Zanecháním komentáře souhlasíte s ukládáním své přezdívky (jména, pojmenováním, příjmení apod.), včetně email adresy za účelem pouze technického rázu (blokovaní SPAM). Žádné údaje nejsou dále zpracovávané ani předávané třetím stranám. Přečtěte si Podmínky užívání a ochrana soukromí.