Hlavní Zdravá výživa Zelená smoothie mají oproti šťávám větší výživovou hodnotu

Zelená smoothie mají oproti šťávám větší výživovou hodnotu

by redakce
Zelená smoothie mají oproti šťávám větší výživovou hodnotu

Znovu jsem objevila zelené smoothie. Co tím přesně myslím? Třeba tohle je jeden z mých oblíbených receptů: 4 zralé hrušky, svazek petržele a šálek vody. Vše dobře promixuji. Vypadá to opravdu zeleně, ale chutná jako ovoce. Mám zelená smoothie tak ráda, že jsem si pořídila speciální mixér do kanceláře, takže si je mohu připravovat celý den. Víc než polovina mého jídla za poslední měsíce byla zelená smoothie. Cítím mnohem víc energie, než když jsem si dřív připravovala šťávy a pro mé zdraví mají mnoho co nabídnout!

Zelená smoothie obsahují velké množství živin

Věřím, že pro lidské tělo mají optimální složení – asi 60% ovoce a 40% zeleniny.

Jsou lehce stravitelná

Když se dobře promixují, všechny výživné látky se smíchají dohromady a jejich výživné složky se v těle lehce vstřebávají. Doslova to začíná už ve vašich ústech.

Zelená smoothie mají oproti šťávám větší výživovou hodnotu, protože obsahují vlákninu.

Jsou vhodné pro všechny věkové kategorie

V ideálním poměru ovoce a zeleniny 60:40 si zachovávají chuť ovoce a díky zelenině se snižuje jejich sladkost. Pro mě jsou tím nejlahodnějším jídlem. Vždy udělám trochu navíc, abych ho mohla nabídnout přátelům a klientům. Mnoho z nich se stravuje běžnou americkou stravou, a přesto svou sklenici s chutí dopijí. Bývají dost překvapeni, že něco tak zeleného může skvěle chutnat.

Konzumací dvou až tří sklenic denně získáme potřebné celodenní množství zeleniny a všechna je navíc dobře vstřebána.

Mnoho lidí tohoto množství nedosáhnou, i když se stravují vitariánsky. Podle Dr. Ann Wigmore je konzumování chlorofylu v těchto nápojích doslova infuzí do krve.

Zelená smoothie se jednoduše připravují a úklid po jejich přípravě je rychlý. Spousta lidí mi tvrdí, že nechtějí pít šťávy denně, protože strávený čas je příliš dlouhý a úklid celého vybavení namáhavý. U smoothie tomu tak není.

Jsou skvělým jídlem pro děti všeho věku včetně dětí od šesti měsíců, které přechází z mateřského mléka na pevnou stravu. Samozřejmě musíte být opatrní a nová jídla zařazovat pomalu, abyste předešli případným alergickým reakcím.

Pokud přijímáte zeleninu ve formě smoothie, stane se to vaším denním zvykem. Lidé mi říkají, že po několika týdnech konzumování smoothie mají větší chuť na zeleninu než předtím. Přijímat dostatečné množství zeleniny je problematické zvlášť u dětí.

Rychle je připravíte a ihned jíte, díky čemuž zůstávají čerstvá.

Chtěla bych vás povzbudit k přípravě zelených smoothie, abyste mohli objevit jejich možnosti a chutě s mnoha benefity pro tělo. Ráda bych vám představila některé své nápady:

Recept Mangovo – petrželové smoothie

2 velká manga, 1 svazek petržele, voda.

Recept Jahodovo-banánové smoothie

1 šálek jahod, 2 banány, ½ hlávky římského salátu, voda.

Recept Hruškovo – kapustové smoothie

4 zralé hrušky, 4-5 listů kapusty, ½ svazku máty, voda.

Recept Banánovo – špenátové smoothie

10 banánů, 2 hrsti špenátových listů, voda.

Recept Hruškovo – malinovo – kapustový smoothie

3 máslové hrušky, 1 hrst malin, 4-5 listů kapusty, voda.

A jaký je váš oblíbený recept na smoothie? Podělte se s ostatními svým receptem v komentářích!

Nepřehlédněte - další zajímavé články

Zanechat komentář

* Zanecháním komentáře souhlasíte s ukládáním své přezdívky (jména, pojmenováním, příjmení apod.), včetně email adresy za účelem pouze technického rázu (blokovaní SPAM). Žádné údaje nejsou dále zpracovávané ani předávané třetím stranám. Přečtěte si Podmínky užívání a ochrana soukromí.