Hlavní Zdraví Pět léků pro zdraví

Pět léků pro zdraví

by redakce
Publikováno: Poslední aktualizace
Pět léků pro zdraví

Duševní a fyzické zdraví jsou tak těsně spojené, že najít správný lék na jednu nemoc podmiňuje odhalit skrytý neduh v jeho opačné části. Nejúčinnějším postupem k léčení těla a mysli zároveň se jeví užívání adaptogenů a dalších bylinek, které působí společně a přirozeně bez nebezpečných vedlejších efektů. Tady je pět z bylin, které mohou být právě tím, co potřebujete k dosažení optimálního zdraví:

1. Kurkuma

Její aktivní složkou je kurkumin, u nějž bylo mnoha studiemi prokázáno, že v sobě skrývá mocnou léčivou sílu. Je běžně užívaná v tradiční čínské a ajurvédské medicíně. Je obdařena výjimečnou schopností ulevit a vyléčit dlouho přetrvávající záněty, což je příčina mnoha chronických a autoimunitních onemocnění, která sužují moderní společnost.

Harmonizuje také psychické problémy způsobené stresem a jinými faktory v životě. Pomáhá zlepšit metabolismus a vstřebávání živin. Spolupůsobením na fyzické, chemické i biologické faktory efektivně léčí tělo i duši.

2. Zázvor

Je často podceňován, protože je běžnou složkou našeho jídelníčku a nevěnujeme mu nějakou zvláštní pozornost. Pomáhá předcházet a léčit rozličné choroby. Jednou z jeho unikátních vlastností je schopnost zklidnit žaludeční nevolnosti a problémy, které u mnoha lidí vyvolávají psychickou nepohodu a narušení fyzických funkcí. Syrový byl po dlouhé věky konzumován kvůli svým zklidňujícím vlastnostem, díky kterým jsou nastartovány regenerační a ozdravující procesy v těle.

Zázvor má unikátní vlastnost ovlivňovat metabolismus štěpením proteinů a tuků, čímž předchází tvorbě plynů, hromadění nestrávené potravy a dalším následkům podepisujícím se na naší imunitě a zdraví. Jeho konzumace také snižuje krevní tlak, předchází ranním nevolnostem a snižuje hladinu LDL cholesterolu.

3. Aloe vera

Stejně jako zázvor ulevuje při pocitech nevolnosti, zlepšuje trávení, čistí trávicí trakt a zlepšuje proces vylučování. Léčí záněty a okysličuje krev, což jsou dvě z jejích nejdůležitějších vlastností. (pozn. překladatele: Jako dítě si pamatuju, že jsme měli aloe na zahradě. Když jsem se jako dítě vracela s ošklivými šrámy plnými štěrku, písku, hlíny a jiných krás dětství na vesnici, máma uřízla kus listu, vzala dužninu, přitiskla ji na ránu a nechala to tak obvázané do rána. Vypadalo to, jako by někdo „vycucnul“ všechnu špínu a infekci.)

Aloe vera má tolik přínosů. Stačí si jen přidat trochu gelu z listu nebo lisované šťávy do jídla, a pokud se to stane vaším denním zvykem, předejdete velké části fyzických a psychických chorob včetně kardiovaskulárních onemocnění, artritidy, ledvinových kamenů, vředů, vysokému krevnímu tlaku, podvýživy z nedostatku živin, zácpy, diabetu, kandidy a kvasinkových infekcí obecně, kožním problémům a rakovině.

4. Tea tree oil

Běžně se užívá k léčbě kožních nemocí a infekcí. Jeho schopnosti jsou však mnohem širší! Pochází ze stromu Malaleuca a je mocným antimikrobiálním, antiseptickým a antivirovým bojovníkem. Ničí bakteriální a plísňová onemocnění, mimo to si dokáže poradit s mnoha fyzickými a psychickými neduhy.

Pokud se čaj ze stromu Malaleuca pije spolu s dalšími bylinami jako je rozmarýn, mučenka, ibišek a ženšen, má schopnost uklidňovat nervy a dodat potřebnou energii.  Pokud se pár kapek přidá do rozprašovače s vodou, čistí plíce a vzduch v místnosti, podporuje bdělost a zvyšuje pocit síly.

5. Bazalka indická

Je to další bylinka se širokým použitím. Pozvedá na duchu a zklidňuje mysl. Stejně jako ženšen a lékořice posiluje tělo, mysl i duši. Pomáhá při boji s chronickými záněty, zbavuje nás stresu, podporuje imunitu, zvedá hladinu energie a podporuje trávení.

Dříve byla známá jako bazalka posvátná (ocimum sanctum). Je to lék na alergie a její projevy, které často způsobovaly neschopnost jasně přemýšlet. Ve spojení s dalšími bylinami pomáhá zlepšit dýchání, možnost lépe se cítit, myslet a trávit.

Nepřehlédněte - další zajímavé články

Zanechat komentář

* Zanecháním komentáře souhlasíte s ukládáním své přezdívky (jména, pojmenováním, příjmení apod.), včetně email adresy za účelem pouze technického rázu (blokovaní SPAM). Žádné údaje nejsou dále zpracovávané ani předávané třetím stranám. Přečtěte si Podmínky užívání a ochrana soukromí.