Hlavní Životní styl Náš životní styl dnešní doby a životní styl u dětí

Náš životní styl dnešní doby a životní styl u dětí

by redakce
Životní styl dnešní doby - zamyšlení

Dnešní uspěchaná doba hodně mluví o zdravém životním stylu. Měli bychom pravidelně cvičit, jíst jen kvalitní potraviny, nepřejídat se a relaxovat, abychom se nezbláznili. Většina se řídí klasickým způsobem života a dělá jen to, co je právě pohodlné. Internetové spojení nás usadilo mezi virtuální přátele a nemusíme se starat o pohoštění pro skutečné návštěvníky. V případě hladu se nemusí doma vyvářet, ale skočí se pro nějakou rychlovku do bistra nebo restaurace. Obchody jsou nacpané dobrotami, kdo by takovým lákadlům odolal?

Zdravý životní styl se dere do našeho povědomí rychlostí blesku, známe ho nazpaměť a v praxi neprovádíme. Nemusíme ale vůbec držet přísné diety a makat v posilovnách až do podlomení kolem. Denně stačí několik minut na protažení těla. Proč si úplně odpírat oblíbené jídlo? Strava by měla být vyvážená a rozmanitá. Rozhodně by se nemělo nic jíst ve spěchu, jídlo potřebuje čas při posezení s rodinou.

Zapomenout by se nemělo ani na pití. Hlavně děti málo pijí a sladké limonády jim ani trochu nepomohou. Vypijte několik skleniček vody během dne a uvidíte, jak se při pravidelném pití obyčejné vody tělo pěkně nastartuje a bude plné energie.

Zdravý životní styl u dětí

Životní styl dětí ovlivňují především jejich rodiče. Jak je známo, děti se rády opičí – pokud doma nevidí nikoho sportovat, těžko se k tomu dostanou. Jestliže rodiče nakupují málo zeleniny, ovoce, cereálií a mléčných výrobků, budou nad tím spíše ohrnovat nos.

Pokud tedy chceme změnit životní styl dětí, musíme zapracovat i na sobě. Stačí se zvednout od počítače, televize nebo jiných domácích činností a vyrazit ven.

Každý si svou venkovní zábavu najde: může jít o plavání, bruslení, lyžování jízda na kolečkových bruslích nebo turistika v přírodě. Pohyb je to nejlepší, co můžete svým dětem darovat. Přestanou mít problémy s obezitou, nadýchají se čerstvého vzduchu, tělo se více prokrví.

Obezita je způsobena i nevhodně zvoleným jídelníčkem. Převažuje rychlé občerstvení, sladkosti a různé slané chipsy. Nemá cenu jim odpírat úplně vše, ale příjem nezdravých potravin by se měl radikálně snížit. Co zkusit vyměnit lízátka za lískové nebo vlašské ořechy? Ráno jim místo koblih připravte misku s cereáliemi a mlékem. Ke svačině jim místo sušenek zabalte nakrájené ovoce – aby se dalo snadno jíst.

Nepřehlédněte - další zajímavé články

Zanechat komentář

* Zanecháním komentáře souhlasíte s ukládáním své přezdívky (jména, pojmenováním, příjmení apod.), včetně email adresy za účelem pouze technického rázu (blokovaní SPAM). Žádné údaje nejsou dále zpracovávané ani předávané třetím stranám. Přečtěte si Podmínky užívání a ochrana soukromí.