Hlavní Zdravá výživa Jak na krásnější pleť díky zdravé výživě? Stručně

Jak na krásnější pleť díky zdravé výživě? Stručně

by redakce
Krásnější pleť díky zdravé výživě - stručně

Máte problematickou pleť? Utrácíte peníze za různé přípravky, který by vám mohly pomoci řešit problémy s pletí? Často bývá řešení mnohem jednoduší. Změňte svůj jídelníček a zlepší se vaše pleť.

Zaměřte se na svůj jídelníček

Stav pleti bývá často odrazem toho, jak se stravujeme a jakým životním stylem žijeme. Důležitý je především přísun výživných látek, základních vitamínů a minerálů.

Vitamín A

Přispívá především k oživení pleti. Chcete-li mít dostatek tohoto vitamínu, jezte hodně mrkve, špenátu, lávkového salátu, kapusty, meruněk, rajčat atd. Nedostatek tohoto vitamínu způsobuje suchou pokožku. Bojujete-li s tímto nedostatkem pleti, přijímejte také dostatečné množství omega-3 mastných kyselin. Ty jsou především v rybách.

Vitamín B

Pleť vyhlazuje a dává jí více svěžesti a hebkosti. Brání také před onemocněními kůže. Tento vitamín najdete v pažitce, špenátu, hrášku, ořeších, drůbežím masu atd.

Vitamín C

Podporuje imunitní systém, což má samozřejmě také vliv na pokožku. Najdete ho v citrusových plodech, rajčatech, jahodách, lesních plodech atd.

Vitamín E

Je zase v rostlinných olejích a v ořeších.

Železo

Pro změnu zpomaluje proces stárnutí. Jeho nedostatek způsobuje rovněž bledou pokožku. Pokožku zlepšuje také křemík, vápník, jód, zinek, draslík atd. Nedostatek draslíku způsobuje váčky pod očima.

Pro zdravou pleť je samozřejmě důležitý dostatečný příjem tekutin.

Vhodné je vyhýbat se také nadváze, stresu, kouření a nadměrné konzumaci alkoholu. Nepřehánějte to s opalováním a dopřávejte si dostatečné množství spánku.

Škodliviny v těle odstraní sport a cvičení

Ideální je návštěva fitness, běh, tenis nebo squash v kombinaci s jógou nebo tai-chi, popřípadě dalšími asijskými sporty. Proč? V posilovně či na kurtu se řádně zapotíme, zrychlí se nám dech, rozhýbou střeva a také se aktivuje lymfatický systém, což všechno jsou způsoby, jak se dostávají škodlivé látky pryč z těla.

Jóga a různá asijská  bojová umění přispívají k detoxikaci podporou správného dýchání a pravidelným napínáním svalů.

Chcete-li zahřát účinně své tukové polštářky, musíte rozpálit kamínka, tzn. svaly. A to naprosto jednoduše: v obchodě se sportovním zbožím si pořiďte pružný pás-flex-band (latex nebo umělá hmota) s návodem na cvičení. Pět až deset minut denně se věnujte posilování svalů.

A ještě několik „nezbytností“ navíc

Každý den před snídaní věnujte čas cvičení (chůze, jogging, jízda na kole v terénu nebo na trenažéru).

Nepřehlédněte - další zajímavé články

Zanechat komentář

* Zanecháním komentáře souhlasíte s ukládáním své přezdívky (jména, pojmenováním, příjmení apod.), včetně email adresy za účelem pouze technického rázu (blokovaní SPAM). Žádné údaje nejsou dále zpracovávané ani předávané třetím stranám. Přečtěte si Podmínky užívání a ochrana soukromí.