Hlavní Zdravá výživa Správné stravování ovlivňuje naši pleť, ale i náladu a postavu

Správné stravování ovlivňuje naši pleť, ale i náladu a postavu

by redakce
Publikováno: Poslední aktualizace
Strava ovlivňuje naši pleť, ale i náladu a postavu

Je zřejmé, že kvalitní a zdravé, správné stravování má vliv nejen na naši postavu, ale také na naše zdraví a celkové fungování. Může zdravý jídelníček ovlivnit také naši pleť? To se dozvíte v dnešním článku.

Správné stravování pomáhá také s akné

Pokud trpíte na špatnou pleť a tvoří se vám často akné, špatné stravování může být jedním z důvodů.

Někteří tvrdí, že výskyt akné může mít na svědomí také konkrétní potravina. Často se z akné viní například mléčné výrobky a laktóza. Toto tvrzení však odborníci nepotvrdili, pokud netrpíte intolerancí na tyto potraviny, neměli by vám způsobovat žádné problémy jako je akné.

Jak se říká, všeho s mírou. To platí také ve stravování. Jezte kvalitní potraviny, nezpracované a mějte vyvážený jídelníček. Můžete zařazovat také mléčné výrobky. Omezte sladidla a jednoduché cukry. Jednoduché sacharidy mohou také způsobovat některým lidem problémy ve velké míře. S postupem času zjistíte, co vám dělá dobře a co naopak škodí. Každý jsme jiný, a proto nejde určit konkrétní potravina, která může způsobovat akné a problémy s ním spojené.

Poměr Omega 3 a 6 mastných kyselin

Špatný poměr mezi omega 3 a 6 mastných kyselin může také způsobovat kožní problémy a tvorbu akné. Většina populace nejí dostatek ryb a má proto tento poměr nevyrovnaný. Zkuste zařazovat více ryb a mořských plodů.

Můžete si také objednat doplněk stravy s obsahem Omega 3 mastných kyselin a podpořit tak své zdraví. Omega 3 mastné kyseliny vám pomohou nejen s akné, ale mají mnoho dalších přínosů pro vaše tělo a zdraví, proto je rozhodně na zvážení zařadit tento doplněk stravy do jídelníčku. Pokud máte zájem o špičkový produkt s certifikací, můžete si Omega 3 mastné kyseliny zakoupit zde.

Vitamíny a minerály

Některé vitamíny a minerály vám mohou také pomoci s bojem proti akné. Patří sem například vitamín A a E, které jsou silnými antioxidanty a mají pozitivní vliv na naši pleť a pokožku. Mezi minerály najdeme zinek, který má také na svědomí zlepšení pleti a podporuje hojení. Má to ale svoje ale.

Už to není co bývalo. Potravinářský průmysl a potraviny všeobecně nejsou plnohodnotným zdrojem vitamínů. Zem má díky potravinové vandalizaci problém se obnovovat a rostliny žijící na této půdě nedostávají potřebné živiny. Přímým doplňkem pro zdraví je Vita Active Red, který doplní všechny potřebné vitamíny v jedné denní dávce.

Informaci poskytl web o doplňcích stravy – LRKO.cz

 

Nepřehlédněte - další zajímavé články

Zanechat komentář

* Zanecháním komentáře souhlasíte s ukládáním své přezdívky (jména, pojmenováním, příjmení apod.), včetně email adresy za účelem pouze technického rázu (blokovaní SPAM). Žádné údaje nejsou dále zpracovávané ani předávané třetím stranám. Přečtěte si Podmínky užívání a ochrana soukromí.