Hlavní Zdraví Pití kávy by mohlo pomoci v boji proti obezitě – studie

Pití kávy by mohlo pomoci v boji proti obezitě – studie

by redakce
Foto: Pití kávy by mohlo pomoci v boji proti obezitě - studie

Nová studie ukazuje, že ženy, které pijí kávu, mají méně tělesného tuku než ty, které ji nepijí.

Vědci zjistili, že vyšší spotřeba kávy byla spojena s výrazně nižším celkovým tělesným tukem u žen.

Autoři zkoumali údaje o těle a tuku kmene téměř 6 000 dospělých v USA ve věku 20 až 69 let a jejich spotřebu kávy.

Studie publikovaná v časopise The Journal of Nutrition nenašla stejnou odpověď mezi muži.

Specifičtější pohled na různé věkové skupiny však ukázal, že mezi muži ve věku 20–44 let, kteří pil dva až tři šálky denně, bylo o 1,3% méně tělesného tuku ve srovnání s těmi ve stejné věkové skupině, kteří nekonzumovali kávu.

“Náš výzkum naznačuje, že v kávě mohou existovat jiné bioaktivní látky než kofein, které regulují hmotnost a které by mohly být potenciálně použity jako sloučeniny proti obezitě”
Doktor Lee Smith, vedoucí studie

Spojení bylo sledováno u kávy s obsahem kofeinu i bez kofeinu u žen, nikoli však u mužů.

Rozdělení věkových rozdílů mezi ženami zjistilo, že ženy ve věku 20 až 44 let, které piil dva až tři šálky kávy denně, měli nižší celkový tělesný tuk než ty, které nepili kávu.

A ty ve věku 45 až 69 let, které pili čtyři nebo více šálků kávy, měli nižší hladinu tělesného tuku než ty, kteřé nepili kávu.

Autoři studie napsali: „Tato zjištění naznačují, že káva, nebo její účinné složky by mohly být začleněny do strategie zdravé výživy, aby se snížil počet chronických stavů souvisejících s epidemií obezity.“

Dr. Lee Smith, vedoucí autor studie z Ruskin University, uvedl: „Náš výzkum naznačuje, že v kávě mohou být jiné bioaktivní sloučeniny než kofein, které regulují hmotnost a které by mohly být potenciálně použity jako sloučeniny proti obezitě. .

„Mohlo by to být tak, že káva nebo její účinné složky by mohly být začleněny do strategie zdravé výživy, aby se snížilo zatížení chronických stavů souvisejících s epidemií obezity.

„Je důležité interpretovat výsledky této studie s ohledem na její omezení – studie byla v určitém časovém období, takže trendy nelze určit. “

Zdroj:
“Regular Coffee Consumption Is Associated with Lower Regional Adiposity Measured by DXA among US Women.” OUP Academic, Oxford University Press, 3 May 2020,
academic.oup.com/jn/advance-article-abstract/doi/10.1093/jn/nxaa121/5828319.

Autor překladu a článku v češtině: https://www.lazenskakava.cz/blog/

Nepřehlédněte - další zajímavé články

Zanechat komentář

* Zanecháním komentáře souhlasíte s ukládáním své přezdívky (jména, pojmenováním, příjmení apod.), včetně email adresy za účelem pouze technického rázu (blokovaní SPAM). Žádné údaje nejsou dále zpracovávané ani předávané třetím stranám. Přečtěte si Podmínky užívání a ochrana soukromí.