Tepelnou a chemickou úpravou je naše strava ochuzována o živé rostlinné látky, které jsou pro zdraví zásadní.
Existují dvě rostliny, které tento deficit dokážou překonat. Jde o Mladý ječmen a Chlorellu pyrenoidosu – jednobuněčnou sladkovodní řasu.
Obsah článku
Zdraví prospěšný chlorofyl
Obě rostliny nejenže nahrazují chemickou cestou připravené komplexy vitamínů a minerálů, ale navíc tělu dodají životně důležité antioxidanty, enzymy a fytolátky, především chlorofyl – přírodní zázrak.
Už v roce 1940 bylo zjištěno, že zvyšuje schopnost těla produkovat hemoglobin, čímž regeneruje a rychle vytváří novou krev. Enzymy v chlorofylu jsou schopny rozkládat a neutralizovat volné radikály a zpomalují tak proces stárnutí.
Chlorofyl je nejlepším zdrojem minerálů (železa, vápníku, hořčíku či draslíku) a vitamínů A, B, C, D. Způsobuje lepší rozpustnost krve, díky níž se snáze vylučují odpadní látky z těla ven.
Chrání před aktivním kyslíkem
„Mladý ječmen a chlorella pyrenoidosa díky vysokému obsahu antioxidantů chrání buněčné membrány před poškozením, a tak uzavírají infekci cestu do organismu,“ vysvětluje působení zelených potravin praktický lékař Miloslav Lacina. Co to vlastně znamená? Nápoj z mladého ječmene chrání tělo před působením aktivního kyslíku, který naše buňky neustále poškozuje. Pokud aktivní kyslík naruší buněčnou stěnu, výměna živin a odpadních látek mezi buňkou a mezibuněčným prostorem vázne a buňky odumírají. Když je poškození buněk rozsáhlé, snižuje se obranyschopnost těla i funkčnost jednotlivých orgánů.
Podpora funkci střev
Právě tomu dokáže mladý ječmen zabránit díky už zmíněnému vysokému obsahu antioxidantů. Mladý ječmen příznivě působí i na hojení zánětů v místech odhalené střevní sliznice, vysoký obsah enzymů upravuje trávení a pomáhá uvolňovat usazeniny ve střevě.
Řasa chlorella pyrenoidosa zase obsahuje vlákninu, která rovněž uvolňuje usazeniny a balast ze sliznice tlustého střeva a podporuje obnovu normální střevní mikroflóry. Navíc pomáhá při hojení zánětů střevní sliznice v místech původních nánosů, protože má mírně zásadité pH.
Zhoršující se životní prostředí, jako například znečištěný vzduch, nezdravá strava plná prázdných kalorií, chemicky upravovaná voda, nárůst stresu a pokles pohybu, na nás působí od narození. V současnosti je u nás celkem asi půl milionu osob astmatiků a tři čtvrtě milionu diabetiků.
Konzumenti mladého ječmene a řasy chlorelly říkají: „Zelené potraviny nejíme a nepijeme jen proto, že nás něco bolí, ale proto, že máme rozum.“
Praxe ukazuje, že výtažek z mladého ječmene podporuje přirozené léčebné procesy u nejrůznějších nemocí včetně artritidy, astmatu, kožních problémů, obezity, chudokrevnosti, zácpy, impotence, oběhových potíží, cukrovky, srdečních chorob, rakoviny, vysoké hladiny cholesterolu a ledvinových problémů.
Dr. Hagiwara o mladém ječmeni prohlásil: „Jeho pomoc u široké škály nemocí ukazuje, že rostlinná míza podporuje optimální fungování těla a nezaměřuje se na určité nemoci, jak to dělají léky. Je zřejmé, že produkt působící proti obezitě a ekzémům stejně jako proti srdečním chorobám a rakovině je buď ‚lékem neuvěřitelně zázračným‘, nebo lékem vůbec žádným. Mladý ječmen vyvolá zázrak skutečný – pomůže tělu léčit se samo…“ V žádném případě to tedy není lék, i když někdy podpoří zdánlivě „zázračné“ sebeuzdravení. Děje se to například díky jedinečnému antioxidantu 2“-0-GIV, který disponuje mnohem silnější antioxidační aktivitou než alfa tokoferol (vitamín E).