Představte si, jaký by to byl život bez neustálého strachu z nemocí. Není to jen naivní představa – pro mnoho lidí na světě je to pravda. Epidemiologické studie prokázaly, že nejdéle žijící lidé, kteří sami sebe označují za šťastné, pocházejí z míst, kde je zachován úzký vztah se zemí. Strava takových lidí se skládá z velmi jednoduchých přirozených potravin plných výživných látek, zato však chudých na kalorie.
Žijte tento sen! Jezte spirulinu, chlorelu, goji berry, houby čaga (rezavec šikmý) a indický ženšen (ashwagandha). Tyto potraviny vám pomohou vyrovnat hladinu krevního cukru, posílit imunitní systém a odvést z těla případné jedy.
Obsah článku
Jaký je rozdíl mezi spirulinou a chlorelou?
Obě jsou považovány za mikrofyty, ale nejsou totožné. (pozn. překladatele: Mikrofyty jsou převážně mikroskopické druhy nižších rostlin typu řas a sinic) Nemusíme se ale příliš zaobírat detaily, abychom je směle zařadili mezi superpotraviny. Pokud je zahrnete do svého běžného jídelníčku, připravte se sklidit výsledky jejich úžasného léčivého potenciálu.
Spirulina je bohatým zdrojem B12, komplexu B vitamínů obecně, železa, esenciálních stopových prvků, beta-karotenu a kyseliny gama-linolenové. Je největším zdrojem přirozeně se vyskytujících antioxidantů.
Chlorella je jednobuněčná řasa s největším známým obsahem chlorofylu (60 mg na porci). Pyšní se vysokým množstvím beta-karotenu, vitamínu B12, železa, RNA, DNA a bílkovin. Je známá svou schopností odstranit z těla těžké kovy.
Léčivá síla amazonských bylin
Abychom byli upřímní, léčivé byliny samy o sobě problém neléčí, pouze aktivují tuto sílu v lidském těle. Rostliny jako sangre de drago, řemdihák plstnatý (cat´s claw) a chanca piedra dodávají množství důležitých látek na pomoc tělu bez nepříjemných vedlejších efektů spojovaných se současnou medicínou. Konzumací bylin změníte prostředí ve svém těle, které se stane velmi nepříjemným pro nevítané choroby.
Sangre de Drago neboli „dračí krev“ se mnoha lidem osvědčila při zastavování krvácení, léčbě kožních problémů a virových onemocnění horních cest dýchacích. Látky obsažené v řemdiháku plstnaném zabíjí viry, bakterie a další mikroorganismy způsobující choroby. Chanca Piedra je známá pro své detoxikační účinky na ledviny a játra. Ulevuje od bolesti, zánětů a zlepšuje zažívání. Jsou to doslova trumfy přírodní lékárny!
Zdroj: naturalnews.com
Poznámka:
Sangre de drago (lat. croton lechleri) je peruánský strom a k léčení se využívá jeho pryskyřice. Už několik desítek let je středem pozornosti západních vědců, kteří z ní izolovali účinné látky určené mimo jiné i jako doplněk při léčbě AIDS. Užívání je vnitřní i vnější a je dostupný ke koupi i v Česku.
Pokud jde o řemdihák, tak kromě toho kočičího spáru se mu říká unkárie či vilkakora, což bude pro některé lidi známější název. Do parády si ho vzal i dTest, zde odkaz: http://www.dtest.cz/clanek-1328/vilcacora-mocny-kocici-drap. Jedná se o liánu a proto všechny ty názvy: kočičí spár, jestřábí spár, spár krahujce. Nejvýznamnějším přínosem je asi použití při léčbě rakoviny.
Chanca piedra je španělský název rostliny rozšířené po všech tropických oblastech a je využívaná i v ayurvédě pod názvem bhumyamalaki. Využívá se proti tvorbě všemožných „kaménků“ v těle a proto se mu také říká „drtič kamenů“.