Hlavní Zdravá výživa Shii-take (Houževnatec jedlý) je jedlá houba s léčivými účinky. Víte proč je doporučovaná?

Shii-take (Houževnatec jedlý) je jedlá houba s léčivými účinky. Víte proč je doporučovaná?

by redakce
Publikováno: Poslední aktualizace
Shii-take (Houževnatec jedlý) je jedlá houba s léčivými účinky

Shii-take (Houževnatec jedlý) svým obsahem účinných látek významně podporuje imunitu. Vedle aktivačního účinku na organismus působí také jako zachycovač volných radikálů a antioxidační látka. Volné radikály vznikají z nesprávného stravování nebo nadměrné konzumace potravin z konzervačními látky. Obsažené glukany snižují hladinu přebytečných látek z výživy (např. cholesterol) a přebytečných hormonů (např. při fyzické a psychické zátěži).

Shii-take (houževnatec jedlý) je houba velmi bohatá na esenciální aminokyseliny na minerální látky a vitamíny skupiny B.

Shii-take je určeno preventivně kategorii mladých lidí, na které jsou kladeny vysoké nároky při studiu, v praxi i v rodině při výchově dětí s vysokými požadavky na koncentraci a energii, které vedou k fyzické a duševní vyčerpanosti. Dále seniorům, jejichž organismus je přirozeně oslabený. V neposlední řadě též nemocným lidem, kteří přijímají syntetické léky s vedlejšími účinky (antibiotika, chemoterapeutika).

Shii-take je hodnotným zdrojem proteinů, draslíku a zinku, který má významnou roli na zvýšení obranyschopnosti organismu. Je bohatá na polysacharidy a bílkoviny s esenciálními aminokyselinami. Obsahuje vitamíny B1, B2 a vysoké množství vitamínu D2. Další z účinných látek je lentinan, což je glukan, který byl v Japonsku zaveden jako standardní součást léčby některých nádorů. Má imunostimulační, antiinfekční (eliminuje virové, bakteriální, plísňové a parazitální infekční onemocnění), protinádorové a radioprotektivní účinky.

Shii-take k čemu je?

  • Detoxikuje organismus a krev od toxických látek především chemického původu (potravin s konzervačními přísadami, léky;
  • Alkohol, nikotin atd.);
  • Posiluje ochranný systém a potenci;
  • Snižuje hladinu cholesterolu v krvi;
  • Eliminuje výskyt vzniku migrény, alergie a chronické únavy;
  • Zmírňuje kloubní potíže a ochraňuje klouby;
  • Příznivě působí při nachlazení a bolestech hlavy;
  • Ochraňuje pokožku a snižuje vznik akné;
  • Chrání zuby před zubním kazem.

Nepřehlédněte - další zajímavé články

Zanechat komentář

* Zanecháním komentáře souhlasíte s ukládáním své přezdívky (jména, pojmenováním, příjmení apod.), včetně email adresy za účelem pouze technického rázu (blokovaní SPAM). Žádné údaje nejsou dále zpracovávané ani předávané třetím stranám. Přečtěte si Podmínky užívání a ochrana soukromí.