Hlavní Zdravá výživa Jednodenní diety? Spíše očista vašeho organismu.

Jednodenní diety? Spíše očista vašeho organismu.

by redakce
Jednodenní diety? Spíše očista vašeho organismu.

Lze hubnout za 24 hodin? Věřte, že ne! Ale pročistíte si přitom i organismus.

Možná je trochu přehnané nazývat následující recepty na jednodenní hubnutí přímo dietami. Ale pokud budete dodržovat stanovená pravidla, určitě uspějete a dočkáte se nezanedbatelného váhového úbytku.

Krátkými dietami pochopitelně neshodíte několik kil najednou. Jednodenní dietní programy jsou naopak ideálním řešením po víkendech nebo svátcích, kdy jste si dopřávali kalorických dobrot více než je zdrávo. Během dne, kdy budete dodržovat některou z rychlých diet, totiž můžete zhubnout až 1,5 kilogramu.

Nezapomínejte na dostatek tekutin

Všechny dietní návody, jež vám tentokrát nabízíme, jsou navíc sestaveny tak, že napomohou celkové očistě vašeho organismu. A nemusíte mít strach, nejedná se o žádné drastické hladovky. Jídelníčky jsou připraveny tak, abyste netrpěli hlady a vašemu tělu nechyběly žádné základní živiny. Aby byl úspěch dokonalý, nezapomínejte na dostatek tekutin, nejméně 2-3 litry za den. Voda je přirozeným spalovačem tuků a zavodněné buňky správně nastartují látkovou výměnu. V rámci ideálního pitného režimu je vhodné prostřídat neperlivé minerální vody s bylinnými čaji.

Dobrými pomocníky jsou také pohyb a duševní pohoda. Zkuste proto jednodenní dietu o dovolené nebo o víkendu. Oproti všednímu dni totiž budete mít více času na delší procházku i na relaxaci, třeba při poslechu oblíbené hudby.

Zeleninový den

Se zeleninou přijímá tělo hlavně tekutiny, vitamíny, minerální látky a enzymy potřebné pro látkovou výměnu. Ráno si připravte pestrý talíř s čerstvou zeleninou a jogurtovým dresinkem. Syrovou zeleninu zvolte také pro všechny svačiny během tohoto dne. Jako hlavní jídlo si připravte 200-300g vařené brokolice nebo růžičkové kapusty a trochu zeleninového vývaru. Podobně může vypadat i vaše večeře, pokud nedáte přednost syrové zelenině s trochou jogurtového dresinku.

Bramborový den

Brambory obsahují řadu vitamínů, minerálních látek, stopových prvků i bílkovin a stabilizují hladinu cukru v krvi. Během dne byste měli sníst 1 až 1,5 kg vařených brambor, které si rozdělíte aspoň na 5 dávek. K nim je vhodná lahodná tvarohová pomazánka z 250 gramů nízkotučného tvarohu, 1 polévkové lžíce křenu a 1 polévkové lžíce nízkotučného jogurtu. Nakonec přidejte trochu citrónové šťávy a dochuťte různými bylinkami, například zelenou petrželkou.

Rýžový den

Pro rýžovou dietu je vhodná celozrnná rýže nebo rýže parboiled. Posnídejte vařenou rýži smíchanou s jogurtem a trochou syrového ovoce. Nejlepší jsou například maliny, ostružiny, ale postačí pomeranč nebo jablko. Na celý den si připravte kaši ze 150g rýže s rozinkami, kterou rozdělíte až na 5 dílů. Asi 4 minuty předtím, než se dovaří, přidejte půl kilogramu jablek, čerstvého ananasu nebo manga. Dochuťte skořicí, citrónovou šťávou nebo kardamomem.

Vločkový den

Ovesné vločky jsou podstatným zdrojem hořčíku, který je výborným spalovačem tuků. Zároveň se vločky doporučují pro snížení cholesterolu v krvi. K snídani si připravte ovesnou kaši s rozinkami a rozstrouhanými jablky. Ke svačinám můžete dát nízkotučný jogurt s trochou vloček a kouskem jakéhokoliv ovoce. Jako hlavní jídlo v poledne a večer je ideální vločková polévka v zeleninovém vývaru ochucená muškátovým oříškem a hrstí petrželky. Její variantou je krémová vločková polévka, zahuštěná nastrouhanou mrkví a opět dochucená muškátovým oříškem a tentokrát také libečkem. Obě polévky můžete v průběhu dne prostřídat.

Nepřehlédněte - další zajímavé články

Zanechat komentář

* Zanecháním komentáře souhlasíte s ukládáním své přezdívky (jména, pojmenováním, příjmení apod.), včetně email adresy za účelem pouze technického rázu (blokovaní SPAM). Žádné údaje nejsou dále zpracovávané ani předávané třetím stranám. Přečtěte si Podmínky užívání a ochrana soukromí.