Hlavní Zdraví Jednoduché rady a tipy k trvalému zhubnutí

Jednoduché rady a tipy k trvalému zhubnutí

by redakce
Publikováno: Poslední aktualizace
Jednoduché rady a tipy k trvalému zhubnutí

Hubněte zdravě – dodržujte pitný režim

Zkuste při dietě omezit pití slazených vod a nápojů s bublinkami. V rámci hubnutí je dobré dodržovat příjem čisté vody o objemu 3-4 litrů za den. Dodržování pitného režimu výrazně prospívá Vašemu tělu a zároveň se zaplněným žaludkem snižujete pocit hladu, což je při hubnutí ideální.

Při hubnutí neomezovat dávku jídla

Proložte svou stravu větším podílem zeleniny a ovoce. Nesnažte se svou denní dávku jídla při hubnutí omezovat, ale spíše nahradit vybraná jídla zeleninou nebo ovocem. Tělu se dostane příjemného osvěžení a budete překvapeni, že i ovoce se zeleninou dokáže zasytit. Dokonce je vědecky dokázáno, že 3-5 porcí zeleniny nebo ovoce denně je nejen skvělý pomocník při hubnutí, ale i vynikající prevence proti kardiovaskulárním a nádorovým onemocnění.

Saláty a ovoce podávat při hubnutí před jídlem

Je zvykem podávat při jídle zeleninový salát či ovoce. Ovšem pro hubnutí je ideální konzumace syrové zeleniny nebo ovoce před hlavním chodem. Váš žaludek se tím připraví na syrovou stravu a mnohem lépe poté tráví i stravu vařenou, čímž se šance na hladké zhubnutí opět zvyšuje.

Hubněte při lehkých tělesných aktivitách

Nezkoušejte si při hubnutí dávat velké cíle, jako je chození do fit-centra, aerobic, běhání a podobně. Pokud tyto aktivity do Vašeho života dosud nepatřily, těžko si na ně budete v rámci hubnutí zvykat a po pár dnech s nimi přestanete. Zkuste nějakou z pravidelných lehkých aktivit. Místo používání výtahu – do schodů hezky po svých. Kratší vzdálenosti zdolávat pěší chůzí… atp. Budete překvapeni, jak tento lehký pohyb při hubnutí napomáhá a navíc děláte dobrou věc pro celý Váš organismus.

Nepřítel hubnutí – smažená jídla

Nejen že přepálené tuky mohou způsobovat rakovinu, ale pro hubnutí jsou smažená jídla jedním z největších problémů. Pokud se oleji nevyhnete, používejte pouze olivový. Všechny ostatní oleje jsou pro hubnutí nepřípustné.

Hubnutí s výrobky s nulovým obsahem tuku? ne!

Při hubnutí si dejte pozor na výrobky, které jsou prezentovány jako s nulovým obsahem tuku. Tuk je v nich nahrazen chemickou sloučeninou, kterou Vaše tělo ukládá do tukových buněk, které jsou mu vždy k dispozici, protože si s nimi neví rady. Takže pokud to musí být, při hubnutí si dejte raději menší množství másla, než margarín s 0% tuku.

Doufáme, že Vám naše rady v hubnutí pomohou a pamatujte, že nic se nemá přehánět. Hubněte zdravě a s rozumem.

Nepřehlédněte - další zajímavé články

Zanechat komentář

* Zanecháním komentáře souhlasíte s ukládáním své přezdívky (jména, pojmenováním, příjmení apod.), včetně email adresy za účelem pouze technického rázu (blokovaní SPAM). Žádné údaje nejsou dále zpracovávané ani předávané třetím stranám. Přečtěte si Podmínky užívání a ochrana soukromí.