Hlavní Zdravá výživa Jak funguje Kombucha

Jak funguje Kombucha

by redakce
Zdravá výživa - jak funguje Kombucha

Kombucha je malá chemická továrna. Mnoho chemických procesů probíhá při zpracovávání živin v čaji i při kvašení a oxidaci. Bakterie a kvasinky pracují při optimálních teplotách na plné obrátky. Rozmnožují se, pomáhají houbě růst a produkují velké množství hojivých a léčebných látek.

Kombucha je bohatá na tzv. pravotočivou kyselinu mléčnou, které je tělem rychle zpracována. Pravotočivá kyselina mléčná ovlivňuje trávení, podporuje prokrvení a aktivuje látkovou výměnu v játrech.Její dostatečné množství v těle chrání tělo nejlépe i proti rakovině.

Kombucha produkuje kyselinu glukoronovou, která je rovněž produkována v játrech. Tato kyselina podporuje vylučování různých škodlivin, jakož i nikotinu, alkoholu nebo různých léků z těla. Játra filtrují krev. Výživné látky se využijí, cizorodé se odfiltrují a jedy se neutralizují. K této funkci jater je nutná kyselina glukoronová.

Všeobecně se dá říci, že Kombucha obsahuje žádoucí látky v harmonickém složení. Tyto se starají o dobré zdraví, protože podporují látkovou výměnu, vyplavování různých škodlivin a posilují imunitní systém.

Celá řada výzkumů a anket potvrdila výrazné zlepšení zdravotního stavu a celkové kondice u všech dlouhodobých pijáků nápoje Kombucha.

Přínos Kombuchy pro zdraví dle nejnovějších poznatků

Pomáhá vstřebávat výživné látky a tím zlepšuje funkci střev.

Díky bohatému obsahu hodnotných laktobacilů vede kombucha k udržování střevní mikroflóry a k podpoře činnosti imunitního systému.

Obsahuje kvasinky, které čistí a prospívají pleti.

Je používána jako masážní roztok při kožních poruchách a celulitidě.

Odstraňuje z těla jedovaté látky, těžké kovy a nikotin.

Je také oblíbeným prostředkem k snížení tělesné hmotnosti (k tomuto účelu je doporučeno ji pít 3x denně před jídlem.

Chuť kombuchy lze přirovnat k chuti vinného střiku, či sektu. Doporučujeme pít ráno 2dcl nalačno a přes den v neomezeném množství. Nemá žádné vedlejší účinky a je určena i pro děti od tří let, pro které je vhodnější než sladké limonády.

V dávné minulosti dokonce panoval zvyk, kdy si rodiny mezi sebou předávaly kombuchu jako projev přátelství a vzájemné pomoci. Proč tedy tento zvyk v současnosti znovu neobnovit?

Nepřehlédněte - další zajímavé články

Zanechat komentář

* Zanecháním komentáře souhlasíte s ukládáním své přezdívky (jména, pojmenováním, příjmení apod.), včetně email adresy za účelem pouze technického rázu (blokovaní SPAM). Žádné údaje nejsou dále zpracovávané ani předávané třetím stranám. Přečtěte si Podmínky užívání a ochrana soukromí.