Hlavní Životní styl Proč si pořídit sušičku potravin

Proč si pořídit sušičku potravin

by redakce
Proč si pořídit sušičku potravin

Chcete si připravovat vlastní zdravé sušené potraviny? V takovém případě zapomeňte na sušení v troubě a pořiďte si pořádnou sušičku, kde si nastavíte optimální teplotu pro zachování všech cenných látek. Jaké potraviny jsou ideální k sušení a další důvody, proč si pořídit sušičku, najdete přímo v tomto článku.

Zdravé sušené ovoce

Velmi oblíbené jsou sušičky ovoce, kde elegantně zpracujete bohatou úrodu jablek, švestek, hrušek, třešní či jiného ovoce. Velkou výhodou domácího sušeného ovoce je fakt, že přesně víte, odkud pochází. Máte jistotu, že nejde o silně chemický ošetřované plody a nemáte žádné pochybnosti o hygienických podmínkách skladování. Při šetrném postupu sušení právě s využitím sušičky potravin navíc dokážete zachovat dostatečný poměr vitamínů a dalších cenných látek.

Pokud máte vlastní zahrádku či pravidelně od známých dostáváte ovoce, nabídne sušička i výraznou finanční úsporu. Při desetihodinovém sušení budou náklady na veškeré ovoce vložené do sušičky maximálně kolem 20 korun za spotřebovaný elektrický proud. To je výrazně méně v porovnání s kupováním již hotového sušeného ovoce.

Tip pro vás: Zjistěte, jak vybrat sušičku potravin.

Zpracování nasbíraných hub

Každý vášnivý houbař se jistě neobejde bez kvalitní sušičky potravin. S její pomocí si uchováte krásné nasbírané hříbky i do polévek a omáček v zimních měsících. Houby jsou navíc velmi zdravé díky obsahu vlákniny, vitamínů skupiny B a selenu. Určitě tak najdou své místo ve vyváženém jídelníčku. Při vlastním sušení také víte, z jakého zdroje pochází a že jde jen o ty nejkvalitnější kousky, které jste v lese našli.

Bylinky pro přírodní čaje

Se sušičkou potravin si usnadníte také přípravu vlastních bylinkových čajů. Stačí si nasbírat lipové květy, sklidit mátu, meduňku či další bylinky, vložit do sušičky a během pár hodin je máte připravené na domácí čaj. Při správném skladování vydrží až několik měsíců a v případě potřeby nabídnou vydatnou léčivou sílu bez rizika obsahu nežádoucích chemických přípravků či nevhodných látek, které se mohou vyskytovat v některých sáčkových čajích. S trochou fantazie si bez problémů vytvoříte i vlastní směsi, kdy do čaje dáte trochu bylinek v kombinaci s vhodným sušeným ovocem.

Zdravá zelenina do polévky

Sušička potravin nabídne pomoc i při velké úrodě zeleniny. Pokud již nemáte dostatek místa v mrazáku, stačí mrkev, petržel, celer a podobné druhy zeleniny jednoduše usušit a připravit si tak směs vhodnou pro přidávání do polévek.

Sušené maso

Ve většině modelů sušiček potravin zvládnete bez větších obtíží sušit také maso. Jednoduše si vytvoříte proteiny nabitou svačinku přesně z takového druhu masa, který máte v oblibě. Cenově vychází tato domácí sušená varianta také levněji v porovnání s koupením hotového jerky.

Nepřehlédněte - další zajímavé články

Zanechat komentář

* Zanecháním komentáře souhlasíte s ukládáním své přezdívky (jména, pojmenováním, příjmení apod.), včetně email adresy za účelem pouze technického rázu (blokovaní SPAM). Žádné údaje nejsou dále zpracovávané ani předávané třetím stranám. Přečtěte si Podmínky užívání a ochrana soukromí.