Hlavní Životní styl Nadváha u dětí a faktory ovlivňující zdraví ve zkratce

Nadváha u dětí a faktory ovlivňující zdraví ve zkratce

by redakce
Publikováno: Poslední aktualizace
Nadváha u dětí a faktory ovlivňující zdraví ve zkratce

V poslední době se stává dětská nadváha obrovským problémem především v západních civilizacích. Existence výkonných počítačů, herních konzolí, či širokoúhlých televizí sice přináší mnoho výhod, ale jsou tu také výsledky, které do kategorie výhod rozhodně zařadit nemůžeme. Mezi ně patří právě dětská nadváha.

Faktory ovlivňující zdraví

Dalšími faktory tohoto problému je například existence fast foodů a špatných stravovacích návyků, nebo obecně uspěchaný způsob života, kdy je mnohem pohodlnější rozbalit si bagetu, než si připravit výživné a zdravé jídlo. Děti vyrůstající v takových poměrech se dostávají do obrovských problémů, a to nejen co se týče jejich současného zdraví, ale také do budoucna. Riziko obrovského počtu chorob se zvyšuje právě díky obezitě. A počet obézních dětí stále roste, například ve Spojených státech amerických je už procento obézních dětí naprosto alarmující a je potřeba s tím něco dělat.

Řešení problému nadváhy u dětí

Řešení tohoto problémů nesmí být z pozice rodiče příliš striktní. Dítě si ke zdravému jídelníčku a životnímu stylu musí vytvořit pozitivní vztah, jinak se své nadváhy nikdy nezbaví. Nelze používat velmi striktní diety, jelikož dítě ve svém věku potřebuje růst a přísun živin je obrovsky důležitý. Dětské diety proto vypadají naprosto odlišně od těch pro dospělé. Je potřeba dítě ke správnému jídelníčku dostat naprosto nenásilně, a to například tím, že rodiče začnou jíst zdravě a stanou se vzory pro své dítě. Pohyb je přirozeně také důležitý jak pro boj s nadváhou, tak pro správný růst dítěte.

Jak dbáte Vy o zdraví svých dětí?

Nepřehlédněte - další zajímavé články

Zanechat komentář

* Zanecháním komentáře souhlasíte s ukládáním své přezdívky (jména, pojmenováním, příjmení apod.), včetně email adresy za účelem pouze technického rázu (blokovaní SPAM). Žádné údaje nejsou dále zpracovávané ani předávané třetím stranám. Přečtěte si Podmínky užívání a ochrana soukromí.