Hlavní Zdraví Zdraví, Radost, Spokojenost. Proč to někdy nejde?

Zdraví, Radost, Spokojenost. Proč to někdy nejde?

by redakce
Publikováno: Poslední aktualizace
Zdraví, Radost, Spokojenost. Proč to někdy nejde?

Zřejmě si uvědomujete, že stravovací návyky ovlivňují kvalitu Vašeho zdraví.

Náš běžný zdravý život musí být radostný, optimistický a především nenucený. Být si jistý sám sebou a být sám se sebou spokojený. Proč se ale cítíme nesví i tehdy, kdy je nám osud příznivě nakloněn, kdy bychom měli být „zdravě“ šťastní? Nahromaděné toxiny v našem těle z nás bezdůvodně dělají pesimisty, a co teprve naše zdraví? Zpravidla v sobě nenacházíme dost sil, abychom se toxinů zbavili a žili tak zdravý a spokojený život. Draze platíme za špatné návyky, a to pokaždé, když se sytíme stravou, která je průmyslově přetvořená, zbavená živin a biologicky aktivních látek.

Jak tedy na zdravý život?

Pro zdravý a šťastný život naprosto nezbytně potřebujeme čerstvé, průmyslově nezpracované potraviny a kvalitní vodu bez toxinů a chlóru. Jen tak se vyhneme civilizačním nemocem, pesimismu, zbytečnému stresu a budeme moci žít zdravě.

Trojlístek zdraví a zdravého životního stylu by tedy vypadal následovně:

  1. Zdravá strava, popřípadě dieta, a pitný režim
  2. Pohyb a relaxace
  3. Cílená suplementace

Zařadíte-li do svého života jen jeden z těchto tří aspektů zdravého životního stylu, i tak pocítíte určitou změnu k lepšímu ve Vašem zdraví.

Dokáže-li zařadit alespoň dva aspekty, budete se cítit mnohem lépe.

Podaří-li se Vám spojit všechny tyto tři aspekty zdravého životního stylu dohromady, pocítíte na svém zdraví, kondici a životním pocitu úžasné zlepšení.

 

Co znamená žít zdravý život?

Většina lidí si uvědomuje, že nadváha a obezita jsou příčinou řady zdravotních problémů, které znehodnocují život, nebo ho přímo ohrožují. Mezi ně patří onemocnění srdce, cukrovka 2. typu, rakovina. Obézní také často trpí depresemi a nízkým sebevědomím. Léčí se přísunem jídla a dostávají se tak do začarovaného kruhu. Přitom je prokázáno, že zdravá dieta a snaha o hubnutí zvýší šanci na zdravý život. Proto je hubnutí a udržení si optimální váhy velice důležité. Jde jednoduše o to, aby dieta, pro kterou se rozhodnete, byla zdravá a skutečně podpořila váš zdravý život. Jen tak můžete být v kondici. Toto je úkol pro vašeho výživového poradce, protože právě on je schopen sestavit pro vás stravovací plán a stanovit ideální denní příjem potravy tak, aby byla dieta zdravá a účelná a organismus nezažíval stres.

Jak mi výživový poradce pomůže žít zdravý život?

Výživový poradce je odborník, který má řadu nástrojů k tomu, aby zjistil, kde jsou vaše slabá místa.  Výživový poradce také na základě výsledků stanoví přesný suplementační plán. Díky tomuto vyšetření bude dieta „ušita“ přímo pro vás a navíc podpořena suplementací vitamínů a minerálů, které váš organismus nutně potřebuje. Pomůže vám žít dlouhodobě zdravý život a to je přesně to, o co nám jde.

Výživový poradce je také velká psychická podpora ve vašem rozhodnutí zhubnout a povede na cestě ke zdravému životu.

Je někdy myšlenka na zdravý život definitivně ztracena?

Pokud patříte mezi lidi, kteří se o své zdraví a fyzickou kondici náležitě nestarají, citelně své zdraví testujete a zkoušíte, co všechno vydrží. V takovém případě skutečně může být jednou pozdě. Přijde nemoc, která vám žít zdravý život již nedovolí. Proto je důležité, začít se změnou stravovacích návyků dříve, než bude pozdě. Klinické studie dokazují, že výskyt a závažnost civilizačních onemocnění se významně sníží již při relativně malém úbytku nadváhy o 5 – 10 %, pokud toto snížení udržíme minimálně 1 rok. A při této snaze vám opět významně pomůže výživový poradce.

Nepřehlédněte - další zajímavé články

Zanechat komentář

* Zanecháním komentáře souhlasíte s ukládáním své přezdívky (jména, pojmenováním, příjmení apod.), včetně email adresy za účelem pouze technického rázu (blokovaní SPAM). Žádné údaje nejsou dále zpracovávané ani předávané třetím stranám. Přečtěte si Podmínky užívání a ochrana soukromí.