Hlavní Zdraví Zázrak s názvem botulotoxin – a naše pleť vypadá mladší.

Zázrak s názvem botulotoxin – a naše pleť vypadá mladší.

by redakce
Publikováno: Poslední aktualizace
Co je to botulotoxin? Jaké je jeho využití? Botulotoxin je produkt bakterie Clostridium botulinum.

My ženy jsme už takové. Toužíme být krásné a snažíme se udržet si mládí co nejdéle. Svěží a hladká pleť je podmínkou, abychom si tu lehkost mládí zachovaly. A tak se vlivu času učíme odolávat tím, že se o svou pleť dostatečně staráme. A daří se nám to. V dnešní době existují mnohé prostředky, které nám v tom pomáhají.

Jak si udržet pleť mladou?

Určitě upřednostněte kvalitní kosmetiku, nejlépe přírodní bez zbytečné chemie. To je při péči o svou pleť velmi důležité. A že netřeba zanedbávat pohyb, také víme. Za pravidelné cvičení se nám tělo poděkuje. A stejně se nám poděkuje i naše pleť, pokud ji správnými pohyby budeme procvičovat. Možná jste již slyšeli o obličejové józe.

A když i přes veškerou naší péči se nějaké ty vrásky objeví, ani to není pravidlo, že tam musí i zůstat. V současnosti již mnoho žen využívá pokroky estetické medicíny. To neznamená, že naše tvář bude muset jít pod skalpel. Vůbec ne.

Vcelku jednoduchým a již častým zákrokem je ošetření botulotoxinem. O co vlastně jde?

Co je to botulotoxin? Jaké je jeho využití?

Botulotoxin je produkt bakterie Clostridium botulinum. Už dlouhá léta se používá v estetické medicíně. A to konkrétně na vyhlazení vrásek, ale i na řešení nadměrného pocení.

Botulotoxin vyhladí vaše vrásky

Botulotoxin se do tváře aplikuje jemnými vpichy. Jeho účinek je takový, že blokuje přenos informace na nervově-svalovém spojení, takže zasažen sval se nehýbe. To způsobí vyhlazení stávajících vrásek a zároveň se tím zabraňuje tvorbě dalších mimických vrásek. Velmi efektivně působí na vrásky na čele, mezi obočím i v okolí očí na tzv. „Vrásky hněvu“, i na vějířovité vrásky na vnějších koutcích očí na tzv. „Vrásky úsměvu“.

Účinek botulotoxinu na pleti přetrvává tak 3 až 6 měsíců. Pak je třeba zákrok opakovat. No při opakované aplikaci se efekt botulotoxinu prodlužuje, protože naše tvář se odučila některé vrásky vytvářet.

Botulotoxin nás může zbavit nadměrného pocení

Trápí vás nadměrné pocení? Je to velmi nepříjemné, hlavně v létě. No i zde může být botulotoxin velmi nápomocný. Ošetření se realizuje vpichy do problematických částí jako podpaží, dlaně, chodidla. Botulotoxin zablokuje převod nervového vzruchu k potní žlázy a tím pádem k vylučování potu nedochází.

Jeho účinek trvá 9 – 12 měsíců a také opakováním se doba požadovaného efektu prodlužuje.

Je zákrok bolestivý? A mohou se vyskytnout i nějaké vedlejší účinky?

Zákrok je minimálně bolestivý. Pociťujeme jen jemné vpichy od jehliček. A nežádoucí účinky? Ano, mohou se vyskytnout. Nejedná se však o nic závažné a jsou jen dočasné. Klienti po zákroku mohou pociťovat svědění v místě vpichu, může se vyskytnout zarudnutí pokožky, nebo drobné modřiny. Výjimečně klienti si stěžují na bolesti hlavy, nebo na příznaky podobné chřipce. Po pár hodinách však většinou příznaky mizí.

Je zákrok bezpečný?

Ošetření botulotoxinem by mělo být bezpečné. Pokud zákrok provádí zkušený odborník, není důvod něčeho se obávat. Samozřejmě, kvalitu dané kliniky a odbornost lékařů nikdy netřeba podceňovat.

Pro koho je ošetření botulotoxinem vhodné a pro koho ne?

Co se týče ošetření botulotoxinem za účelem vyhlazení vrásek, doporučuje se hlavně ženám mladším, případně ženám ve středním věku. Tím, kterým vrásky na tváři teprve začínají.

V některých případech ošetření nelze provést. Nemohou ho podstoupit těhotné ženy, ženy během kojení, během užívání některých léků, během zánětu na tváři, v případě určitých alergií a také v případě určitých poruch a onemocnění.

Pokud tedy uvažujete nad ošetřením botulotoxinem, je nezbytné poradit se o tom s lékařem.

Ošetření botulotoxin – jeho výhody a nevýhody

Výhody botulotoxinu:

  • zákrok je jednoduchý, nechirurgický,
  • zákrok se realizuje rychle,
  • je absolutně bezpečný,
  • nemá vážnější nežádoucí účinky,
  • výsledek se dostaví již pár dní po aplikaci,
  • kromě vyhlazení vrásek se používá i na řešení nadměrného pocení.

Nevýhody botulotoxinu:

  • zákrok botulotoxinem řeší jen začínající vrásky,
  • v některých případech se nemůže vykonávat,
  • jeho účinky nejsou trvalé, po pár měsících se musí znovu provést.

Závěr:

Nuže, estetická medicína opravdu dělá dnes zázraky. Je to skvělé. Nezapomínejme však, že pokud si chceme udržet mládí, nejdůležitější je naše vnitřní nastavení. Máme takový věk, na jaký se cítíme.

Nepřehlédněte - další zajímavé články

Zanechat komentář

* Zanecháním komentáře souhlasíte s ukládáním své přezdívky (jména, pojmenováním, příjmení apod.), včetně email adresy za účelem pouze technického rázu (blokovaní SPAM). Žádné údaje nejsou dále zpracovávané ani předávané třetím stranám. Přečtěte si Podmínky užívání a ochrana soukromí.