Hlavní Zdraví Detoxikace organismu – může vám změnit život?

Detoxikace organismu – může vám změnit život?

by redakce
Publikováno: Poslední aktualizace
Detoxikace organismu – může vám změnit život?

Co je vlastně detoxikace? Jaký může mít přínos pro naše tělo? Jakým způsobem bychom se měli správně detoxikovat?

To jsou otázky, na které často hledáme odpověď.

Detoxikaci organismu můžeme klidně specifikovat jako očistu těla, nebo jen jednoduše jako detox. Vyjadřuje to vždy stejný proces – odstraňování různých nadbytečných, škodlivých látek z těla.

Proč má význam detoxikace organismu a těla?

Při detoxikaci jde v nejideálnějším případě o to, aby se organismus očistil od všech škodlivých a nadbytečných látek, co se v těle nacházejí. Tyto škodlivé látky nám zbytečně mohou zatěžovat vnitřní orgány či celkově celý organismus – od jednodušších potíží po komplexnější a složitější.

Např. mohou takové škodlivé látky v těle způsobovat nadměrnou váhu, obezitu a všechny následné zdravotní potíže, které s tím souvisí.

Pokud nějaká větší zátěž na orgány působí dlouhodobě, může také způsobovat i postupné poškození orgánů, vznik různých nemocí, zda může vést i k jejich poškození.

Benefity detoxikace může ocenit každý.

Detoxikace nám může pomáhat odbourávat i stres, a dokonce nepřímo může takto působit i na případnou depresi. Mnoho lidí by ani neřekl že princip, jak se dostat z deprese a řešit stres může být i touto formou.

Detoxikace ovlivňuje i na různé jiné onemocnění, například kvasinkové onemocnění. Kvasinky sice přímo ohrožují život, ale když se v těle nahromadí, tak mohou život pěkně znepříjemnit a později mohou vyústit i do vážnějších onemocnění. Mezi některé známé kvasinkové onemocnění patří i Candida.

Komplexní detox nám nemusí pomoci jen při kvasinkách – je velmi mnoho onemocnění, problémů, které nám detoxikace pomůže vyléčit. V podstatě to možná potvrzují i ​​staré známé přísloví – ve zdravém těle, zdravý duch.

Pokud je prostě tělo čisté, neměl by být důvod na vznik nejrůznějších onemocnění či omezení = navíc čisté tělo se dokáže mnohem snadněji samo revitalizovat a uzdravovat. Rovněž je čistý organismus odolnější, otužilejší či vitálnější.

Nepřímo to mohou podkládat také různé tradice či staré zvyky – mnoho náboženství a kultur má ve své tradici zabudované nejrůznější systémy půstů a jiných zdraví prospěšných aktivit. Lidé se od nepaměti zajímají o svůj organismus a najednou si kladli si otázku, jak se cítit lépe a jak vypadat lépe.

Možná i proto našli různé způsoby, půsty atd.

V dnešní době máme ve všech ohledech mnohem více možností než kdykoliv předtím. Například i detox lze kromě těchto zmíněných způsobů realizovat mnoha různými metodami.

Mezi některé alternativní metody patří například Bachovy kapky a Bachovy esence. Jsou to vlastně kapky s různými esencemi, které mohou dopomoci k očištění mysli, psychiky či organismu.

Jak zjistíme že naše tělo nutně potřebuje detoxikaci?

To, že naše tělo potřebuje detoxikaci můžeme zjistit několika způsoby:

Pokožka – když s námi není něco v pořádku, naše pokožka nám dává jako první znamení, že naše tělo nepracuje správně. Mohou to být různé příznaky jako například: suchá pokožka, nadměrná tvorba akné, nejrůznější vyrážky, či ekzémy. Právě takto nám může tělo dávat signály, že potřebuje očistit se i zevnitř.

Kvalita spánku – dalším z klamavých znaků je stejně spánek. Spánek je pro zdraví velmi důležitý. A pokud pociťujeme i po probuzení únavu, může to být další příznak od těla, že potřebuje detoxikaci.

Problémy s trávením – to mohou být buď pocity plnosti, plynatosti a může to být další signál, že je čas na důkladnou očistu těla.

Princip detoxikace

Princip detoxikace vlastně vyplývá z toho, aby se odumřelé buňky a škodlivé látky vyplavily z těla ven.

Takové látky se v těle hromadí nejčastěji nesprávnou, či špatnou životosprávou. To se později může projevit různými onemocněními – ať už chronickými nebo nějakými záněty. Detoxikace se považuje za spolehlivou prevenci před různými onemocněními a podporuje i zdraví jater.

Přírodní tipy pro detoxikaci těla

Přidáváme pár rad, jak začít s detoxikací doma na přírodní bázi:

  • Vyměňte jedno jídlo v dny za smoothie / šťávu z ovoce nebo zeleniny.
  • Pokud se dá, je dobré jíst kvalitní potraviny, co nejméně průmyslové zpracované a z ověřených čistých kvalitních zdrojů.
  • Dopřejte si jednou měsíčně příjemnou a intenzivní masáž.
  • Existuje množství bylin a přírodních produktů podporující detoxikaci.
  • Důležité je pít dostatečné množství hodně vody.
  • Pomoci může také vyměnit kávu za zelený nebo jiný bylinný čaj.
  • Je důležitý pravidelný pohyb a cvičení.
  • Ideální je pestrá strava – jíst pravidelně dostatek ovoce, zeleniny, vlákniny v co nejpřirozenější formě.
  • Můžete zkusit půst na jeden až dva dny.
  • Dostatek spánku je velmi důležitý

 

Nepřehlédněte - další zajímavé články

Zanechat komentář

* Zanecháním komentáře souhlasíte s ukládáním své přezdívky (jména, pojmenováním, příjmení apod.), včetně email adresy za účelem pouze technického rázu (blokovaní SPAM). Žádné údaje nejsou dále zpracovávané ani předávané třetím stranám. Přečtěte si Podmínky užívání a ochrana soukromí.