Hlavní Zdraví Přírodní antiseptika a antibiotika

Přírodní antiseptika a antibiotika

by redakce
Přírodní antiseptika a antibiotika

Karobový prášek

Karobový prášek (svatojánský chlebíček) je bohatý na taniny (kyselinu tříslovou), které představují nejsilnější antivirové prostředky a mohou fungovat stejně dobře jako antibiotika na určité bakteriální nemoci, jako třeba průjem.

Koloidní stříbro

Koloidní stříbro se úspěšně používá po více než sto let jako silné antibiotikum a je známo, že dokáže zabít více než 650 organismů, způsobující nemoci našeho organismu. Mnoho organismů dokáže v přítomnosti koloidního stříbra přežít pouhých pár minut.

Extrakt z grepových semínek

Extrakt z grepových semínek je úžasně všestranný antimikrobiální produkt a je úžasným dezinfekčním prostředkem. Má široké spektrum využití a používá se v kapalném stavu, kapslích a tabletách. Pro antiseptické využití udělej roztok ze 4-40 kapek do 100ml vody a aplikuj na postiženou oblast vatou nebo něčím podobným třikrát denně. Větší oblast je možno postřikovat. Tento spray můžete používat i pro malá miminka. Opatrně nastříkej na oblast plenek při každém přebalování, pozor, aby se to nedostalo děťátku do očí. Takto se zbavíte jakékoliv plenkové vyrážky nejpozději do sedmi dnů.

Med

Med výzkumy ve Waikato Univerzitě v Novém Zélandu objevily význačnou schopnost medu jako antibakteriálního prostředku. Med se může používat neředěný nebo ředěný až do poměru 1:10 a naprosto zastaví všechny hlavní infekce ran, které způsobují bakterie. Také zjistili, že med v některých případech účinkuje lépe než antibiotikum při zacházení s bakteriemi, které jsou již na klasické léky odolné. Používá se po kousnutí, uštknutí, popíchání a pro všechny povrchové infekce.

Zkvašený syrovátkový koncentrát

Zkvašený syrovátkový koncentrát (molkosan) je vedlejší produkt výroby sýru a používá se velice účinně proti plísňovým infekcím a je to úžasné antiseptikum. Dobrý výsledek může být způsoben díky mléčné kyselině a mléčným enzymům. Používej ho stejně jako jód.

Extrakt z olivových listů

Extrakt z olivových listů (kalcium elenolate) obsahuje fytochemikálie nazvané oleruopein, jehož aktivní složka, kyselina elinelová se ukázala, že má obrovské antibakteriální a antivirové účinky. Prokázalo se, že extrakt je účinný při kvasinkových a plísňových infekcích, při herpes, chronické únavě a psoriáze. Protože funguje jako antibiotikum se širokým spektrem, používá se proti nachlazení, chřipce, infekcích horních cest dýchacích a dutin. Navíc uživatelé prokázali, že pomáhá snižovat cukr v krvi, normalizuje arytmie, zabraňuje oxidaci LDL (špatný cholesterol) a uvolňuje stěny tepen, čímž snižuje krevní tlak. Další prokázanou výhodou je zvýšení energie a úleva od bolesti např. při hemeroidech, problémech se zuby a artritidě.

Třezalka

Třezalka se také může používat jako antiseptikum. Používej zevně jako olej k potírání.

Tea tree olej

Tea tree olej (olej z čajovníku australského) je mimořádné přírodní antibiotikum. Olej, který se získává z listů původního australského stromu Melaleuca alternifolia obsahuje antiseptické složky, které jsou velmi účinné pro dezinfekci kůže. Podle vážnosti onemocnění používej denně 5-15% roztok. Při akutních onemocněních a pokud nemáš zvláště přecitlivělou pokožku je možné krátkodobě užívat kapky neředěné. Je ovšem nutné počítat s vyschnutím a následným sloupnutím vrchní vrstvy potírané kůže. Tento olej se prokázal jako velmi prospěšný při léčbě akné, plísní na nohou (atletická noha), při plísni lišaj kroužkový a jiných plísních, při plísni nehtů na nohách nebo rukách, při kvasinkových infekcích, a mimo jiné při léčbě ran a špatného dechu. Pro čištění ran nebo výplachů při kvasinkové infekci si udělej 10% roztok s vlažnou vodou. Ujisti se, že kupuješ pouze 100% čistý tea tree olej (aspoň dle nápisu na štítku).

Nepřehlédněte - další zajímavé články

Zanechat komentář

* Zanecháním komentáře souhlasíte s ukládáním své přezdívky (jména, pojmenováním, příjmení apod.), včetně email adresy za účelem pouze technického rázu (blokovaní SPAM). Žádné údaje nejsou dále zpracovávané ani předávané třetím stranám. Přečtěte si Podmínky užívání a ochrana soukromí.