Hlavní Zdraví Prevence a přiměřený odpočinek je základem vašeho zdraví a přirozené imunity.

Prevence a přiměřený odpočinek je základem vašeho zdraví a přirozené imunity.

by redakce
Prevence a přiměřený odpočinek je základem vašeho zdraví a přirozené imunity.

Pečujte o sebe a pracujte na svém zdraví i psychické pohodě. Pokud jste ve stresu, vaše tělo je náchylnější podlehnout nemocem. Máme pro Vás několik tipů, jak žít zdravě.

Základem je zdravá vyvážená strava, kterou můžete doplnit o vitamíny. V zimě a na podzim si nevytváříte dostatek vitamínu D ze sluníčka, doporučujeme dětem i dospělým vitamín D pravidelně doplňovat. Protože je rozpustný v tucích, neberte jej na lačno, ale s jídlem obsahujícím tuk, aby vaše tělo vitamín D správně vstřebalo.

Velmi důležitý je také odpočinek. V dnešní uspěchané době se člověk zkrátka nezastaví a je pod neustálým tlakem. Naplánujte si aktivní lenošení. Pronajměte si chatu nebo chalupu na samotě v přírodě. Načerpejte energii, nasajte čerstvý vzduch, odpočiňte si obklopeni krásnou přírodou. Ráno se projděte ranní rosou, odpoledne si přečtěte knihu v houpací síti a klidně si u toho zdřímněte. Večer si můžete dopřát skleničku dobrého vína u krbu a zahledět se do plápolajícího ohně. Zkrátka si užijte klid a všední starosti nechte doma.

Odpočinek vyvažte pravidelným pohybem. I taková obyčejná procházka má přímo zázračné preventivní účinky. Ideálně začněte rovnou na dovolené, kde máte dostatek příležitostí i čas a nemůžete se vymlouvat na práci. Objevujte okolí a vyrazte na výlet, ať už na kole nebo pěšky. Vydejte se do lesa na houby. Všude je spousta vodních ploch vhodných k rybaření nebo plavání. Při chytání ryb si srovnáte myšlenky v hlavě a plavání je skvělý sport, který nezatěžuje klouby.

Svou imunitu můžete podporovat také otužováním. To už chce silnou vůli a vytrvalost, ale odměnou jsou přímo blahodárné účinky. Díky otužování získáte více energie, lepší spánek, psychickou pohodu a posílíte váš imunitní systém. Dnes je velmi moderní Wim Hofova metoda, která je založená na koncentraci a specifickém dýchání, které je zakončené pobytem v ledové vodě. Na dovolené na chatě máte ideální podmínky začít s otužováním například formou sauny a v chladnějším období využijte koupací sud, jezírko, či jinou vodní plochu v blízkosti.

Nalaďte se na zdravý životní styl. Myslete na sebe, své tělo i mysl. Dopřejte si odpočinek a dostatek spánku. A nezapomínejte ani na pohybovou aktivitu, která vás udrží v kondici. To jsou nejdůležitější body prevence, díky kterým se můžete vyhnout řadě onemocnění.

Nepřehlédněte - další zajímavé články

Zanechat komentář

* Zanecháním komentáře souhlasíte s ukládáním své přezdívky (jména, pojmenováním, příjmení apod.), včetně email adresy za účelem pouze technického rázu (blokovaní SPAM). Žádné údaje nejsou dále zpracovávané ani předávané třetím stranám. Přečtěte si Podmínky užívání a ochrana soukromí.