Hlavní Zdraví Jak nahradit chybějící zuby? Nejlepší možností jsou zubní implantáty

Jak nahradit chybějící zuby? Nejlepší možností jsou zubní implantáty

by redakce
Co je zubní implantát a pro koho je vhodný

Jednou z možností, jak nahradit chybějící zuby, jsou zubní implantáty. Oproti můstkům a protézám mají řadu výhod. Lidé o nich ale nemají dostatek informací, a tak se jich zbytečně bojí. Často si spojují se zubními implantáty bolest. Zákrok všem není ani zdaleka tak náročný, jak si mnozí myslí. Ba naopak – v porovnání s jinými operačním zákroky je naprostou banalitou. Zajímá vás, jak implantace probíhá a jaká je cena jednoho zubního implantátu? Tento článek vás provede světem zubních implantátů a vysvětlí vám vše, co potřebujete před zákrokem vědět.

Co je zubní implantát a pro koho je vhodný

Lidé přicházejí o zuby z mnoha příčin. Může jít o úraz, zanedbávání ústní hygieny, nemoc, genetické dispozice nebo třeba jen pokročilý věk. Chybějící zuby způsobují nepohodlí při konzumaci potravin a zhoršují výslovnost. Pokud se mezera nachází vpředu, je také výraznou estetickou vadou. Je lepší mít krásné bílé zuby.

Nejlepší náhradou je zubní implantát. Vzhledem i kvalitou se prakticky neliší od opravdových zubů. Zubní implantát se skládá ze šroubovitého fragmentu, který v podstatě supluje zubní kořen, a z korunky vyrobené na míru.

Vhodný je téměř pro každého, podmínkou je:

  • věk alespoň 16 let
  • dobrý zdravotní stav
  • dobrý stav čelistí
  • absence kazů, zubních kamenů a poranění ústní dutiny

Jak to probíhá a kolik to stojí

Zajímá vás, jaký je při zavádění zubních implantátů postup? Než dojde k samotnému zákroku, absolvujete ve zvolené ordinaci konzultaci, na které vám lékař vysvětlí všechny podrobnosti. Zároveň vás čeká vyšetření, během něhož lékař ověří, zda je zákrok možný, nebo je nejdříve potřeba ošetřit zubní kazy či odstranit zubní kameny a zda jste zdraví (při nemoci nelze zákrok provádět).

Na implantaci fragmentů přicházíte v dohodnutém termínu. Zákrok probíhá za lokálního umrtvení. Zavádění jednoho implantátu trvá zhruba půl hodiny. Po dokončení odcházíte domů, přičemž byste neměli řídit. Rána se zahojí do dvou týdnů, případné bolesti lze tlumit obklady nebo volně prodejnými analgetiky.

Během 8-10 týdnů vroste implantát do dásně. Pak je možné na něj nasadit korunku vyrobenou na míru přesně podle vašich čelistí.

Cena jednoho zubního implantátu je různá, záleží na výrobci a ordinaci, kde se zákrok provádí. Cena zubního implantátu Straumann začíná na 14 tisících korun. K tomu musíme připočítat cenu korunky a aubtmentem, který korunku s implantátem spojuje. Celková cena zubních implantátů v Praze tak může vyšplhat až ke 20 000 korun za jeden zub. Protože se jedná o vysoké částky, nebývá problém domluvit se na zubním implantátu na splátky.

Pokud potřebujete nahradit více zubů, ordinace pro vás budou mít výhodnější nabídky. Cena zubního implantátu v Ostravě či v Brně při vyšším počtu vychází na 12-15 tisíc korun za jeden zub.

 

Nepřehlédněte - další zajímavé články

Zanechat komentář

* Zanecháním komentáře souhlasíte s ukládáním své přezdívky (jména, pojmenováním, příjmení apod.), včetně email adresy za účelem pouze technického rázu (blokovaní SPAM). Žádné údaje nejsou dále zpracovávané ani předávané třetím stranám. Přečtěte si Podmínky užívání a ochrana soukromí.