Hlavní Zdraví Hubnutí břicha – není to tak snadné

Hubnutí břicha – není to tak snadné

by redakce
Hubnutí břicha - není to tak snadné

Téměř všichni chtějí zhubnout především na břiše. Toho využívá mnoho fitness studií a nabízí kurzy hubnutí břicha / nohou / hýždí, nejčastěji právě břicha. V současnosti existují dokonce fitness trenéři specializovaní jen na trénink a formování břicha, specializované masážní přístroje na břicho a kosmetičky pomalu do svého zaměření začínají přibírat břicho.

Je vlastně vůbec možné zhubnout cíleně na břiše?

Zkušenosti ukazují, že hubnutí jen na určitých místech těla není možné a že tělo nelze v tomto směru při hubnutí ovládat. Pokud je dietní program úspěšný, tělo hubne celkově. Pokud má člověk nejvíce tukových zásob na břiše, je pravděpodobné, že při hubnutí bude hubnout právě tam… Břišní tuk není tak “tvrdohlavý”. Nejodolnější tukové rezervy jsou u mnoha žen na stehnech. Tuk usazený na těchto místech se velmi těžko odstraňuje.

Co tedy pomůže na hubnutí břicha?

Nejlepší kombinace pro hubnutí je stále ještě zdravá strava a sport. Gymnastika a posilování jsou důležité pro tvorbu svalstva, břišní cviky sice neredukují obvod, ale zlepšují vizuální působení břicha, vystužují záda a zlepšují stabilitu člověka. Lepší stabilita opět zlepšuje naše vizuální působení, vypadáme tedy štíhlejší. Zahřívání, případně masáže mohou krátkodobě pomoci obvod břicha redukovat, jedná se však zpravidla o krátkodobý efekt, neboť princip je založen na ztrátě vody.

Pokud člověk chce ztrácet tuk jen na určitých místech, musí zvážit kosmetickou operaci. Předtím by se však každý měl informovat o spojených rizikách a případně nejdříve vyzkoušet diety a sport!

Nepřehlédněte - další zajímavé články

Zanechat komentář

* Zanecháním komentáře souhlasíte s ukládáním své přezdívky (jména, pojmenováním, příjmení apod.), včetně email adresy za účelem pouze technického rázu (blokovaní SPAM). Žádné údaje nejsou dále zpracovávané ani předávané třetím stranám. Přečtěte si Podmínky užívání a ochrana soukromí.