Hlavní Zdraví Co je Aura-soma, jedna z moderních celostních terapií?

Co je Aura-soma, jedna z moderních celostních terapií?

by redakce
Co je Aura-soma, jedna z moderních celostních terapií?

Co je Aura-soma?

Aura-soma je jednou z v současnosti užívaných celostních terapií. Jedná se o syntetickou metodu, která využívá léčivého účinku bylin, harmonizujících a aktivizujících energií minerálů a drahokamů a energií barev. Je to metoda poměrně nová, byla dána dnešní době jako prostředek odpovídající našim současným potřebám. Vicky Wall, zakladatelka této léčebné metody, ji nazývala „starým vínem v nových lahvích„, aura-soma vychází totiž z kořenů a tradic léčení barvami a energiemi, které se užívaly ve starém Egyptě, Lemúrii, v indiánských a dalších civilizacích a kulturách.

Základ Aura-soma

Základem terapie je sada 100 dvoubarevných lahviček, které jsou tvořeny dvěma částmi v poměru 1:1, olejem a vodou. Obsahují extrakty z rostlin, energii minerálů a barev. Emulze, která vznikne smícháním obou částí, se nanáší přímo na tělo. Účinek jednotlivých lahviček a oblast aplikace odpovídá výsledné barvě emulze v lahvičce a čakře, ke které se tato barva váže. Například krční čakra souvisí s naší schopností komunikovat, říkat věci, mluvit na veřejnosti, a také s naší schopností naslouchat, přijímat lidi kolem. Protože barva krční čakry je modrá, budou lahvičky s modrou výslednou barvou řešit problémy nebo rozvíjet kvality komunikace a vlastností zmíněných výše, budou pomáhat léčení fyzických potíží v této oblasti (štítná žláza, napětí v šíji, bolesti v krku). A samozřejmě – budou se aplikovat na krk.

Co léčí Aura-soma

Aura-soma bývá nazývána léčbou duše. Vychází z toho, že fyzické nemoci jsou až tím „posledním výkřikem„ naší bytosti, rovinou, na které se prezentují energetické nerovnováhy, které nebyly zpracovány na jemnějších úrovních. Alternativní metody léčby se zaměřují na práci s příčinami a souvislostmi našich ne-mocí, které se projevují na rovině našich emocí, vlastností, projevů a chování, nebo na našem těle. Léčbou duše se rozumí harmonizace, práce na duchovní, emocionální, mentální a fyzické rovině naší bytosti a nalézání kontaktu s našim vnitřním vedením.

„Nejhrubší práci„ – základní harmonizaci na úrovni čaker, provádějí již zmiňované lahvičky Equilibrium, česky rovnováha. Jejich účinek se samozřejmě promítá i na jemnější roviny naší bytosti. Dalšími přípravky jsou tzv. pomandery. Jsou to energetické substance obsahující vždy 49 bylin, liší se poměry obsahů jednotlivých rostlinek – tím je také určena oblast jejich působnosti. Pomanderů je 14, jsou různě barevné a voňavé. Jejich hlavní funkcí je posílení a harmonizace aury, tedy zlepšení naší energetické ochrany. Nanášejí se na auru a jejich účinek je okamžitý. V dnešní době, kdy už jsme poměrně citliví na různé negativní či nepříjemné energie, je to dobrá ochranná pomoc. Do třetice ze základních prostředků existují Quintessence. Jsou to opět čistě energetická substance, která slouží k navázání kontaktu s tzv. mistrovskými energiemi. Každý barevný paprsek totiž na své frekvenci nese přímé informace, principy, kvality. Quintessence se užívají nejlépe před meditací, k práci s některými aspekty, které bychom si přáli v sobě rozvíjet. Navázání kontaktu v podstatě znamená otevření určitých kvalit v sobě (a když se daří, také jejich žití).

U nás zatím téměř neznámé jsou další přípravky – Sluneční Motýlí esence a Mořské esence. Jsou energeticky nejpotencovanější, neboť obsahují vibraci barev nejbližší jejímu zdroji. Rozšíření práce s těmito esencemi bude nepochybně velikým krokem v léčitelství i právě na našich individuálních cestách. Mořské esence jsou vydatným pomocníkem při řešení a léčení našich vztahů, různých negativních energetických polí, které zabraňují a omezují naše dobré fungování, projevy a komunikaci s druhými.

Jak s Aura-somou pracovat?

Pro výběr svého terapeutického prostředku máte možnost buď důvěřovat své intuici, což je příjemná výhoda této metody, kdy vám vodítkem a klíčem budou barvy a vůně. Průvodcem při výběru může být školený poradce aura-somy, který vám podá potřebné základní informace a může vám také na základě vašeho výběru udělat jeho výklad – co o vás vámi vybrané lahvičky vypovídají (podobně jako se dá udělat čtení z výběru tarotových karet). K výběru více viz níže. Jako technického pomocníka můžete užít knihu Aura-soma Ireny Dallichové a Mika Bootha , kterou vydalo nakladatelství Alternativa. Ta obsahuje popisy jednotlivých lahviček: základní téma, které se jejich pomocí řeší, souvislost lahvičky s Tarotem a I-ťingem a účinek lahvičky na duchovní, emocionální, mentální a fyzické rovině naší bytosti.

Druhou možností je obrátit se na léčitele, kteří s aura-somou pracují. Kineziologové (obvykle pracují metodou One Brain), numerologové, astrologové vám mohou doporučit, „najít„ pomoc a prostředek právě pro vás. Přípravky aura-somy jsou účinně využitelné i u masáží.

Autor: Text poskytla Lenka Ryšková

Nepřehlédněte - další zajímavé články

Zanechat komentář

* Zanecháním komentáře souhlasíte s ukládáním své přezdívky (jména, pojmenováním, příjmení apod.), včetně email adresy za účelem pouze technického rázu (blokovaní SPAM). Žádné údaje nejsou dále zpracovávané ani předávané třetím stranám. Přečtěte si Podmínky užívání a ochrana soukromí.