Hlavní Zdravá výživa Jednoduché triky pro sexy nohy

Jednoduché triky pro sexy nohy

by redakce
Jednoduché triky pro sexy nohy, které budete chtít ukazovat

Sexy nohy jsou snem každé ženy. Nejen proto, že od doby zkracování sukní poutají pozornost mužů, ale také pro vlastní dobrý pocit, když už si žena tu krátkou sukni vezme. Proto je velmi důležité nohy udržovat ve skvělé formě a my vám teď poradíme, jak na to.

Zdravé nohy = krásné nohy

Aby mohly být nohy krásné, musí být především zdravé. Pravidelný pohyb a vhodně zvolená strava jsou v tomto případě klíčové.

Začněte úpravou stravovacích návyků

Při vytváření jídelníčku mějte na paměti tyto zásady:

 • Jídelníček co nejvíce odlehčit.
 • Přidat co nejvíce čerstvé zeleniny a ovoce (toho o trochu méně, kvůli cukrům).
 • Zaměřit se na potraviny bohaté na bílkoviny a vlákninu.

Nezapomeňte ani na správné načasování příjmu sacharidů. Není vůbec jedno, kdy si dáte misku ovoce nebo oblíbené ovocné smoothie. Když je vaše tělo víceméně v klidu, nebo když je rozpumpované po cvičení? Druhá varianta je samozřejmě mnohem vhodnější. Nejen pro dokonalé nohy, ale pro celé tělo.

Přidejte pohyb

Nemusíte hned začít s extrémním tréninkem, stačí delší a svižnější procházky. Nebo si najděte jiný pohyb, který vám přináší potěšení. Aby se dostavil ten správný výsledek, musí vás pohyb bavit. Co třeba tanec? Na otázku Jak mít krásné nohy? je tanec jednou z nejlepších odpovědí.

Pravidelným pohybem a cílenou péčí o nohy můžete také předejít zdravotním komplikacím souvisejícím se sedavým zaměstnáním. Přinášíme vám dva cviky pro krásné nohy, které pomohou i lepšímu prokrvení a které můžete snadno zařadit do svojí pracovní rutiny. A nemusíte ani vstávat ze židle.

 1. Seďte vzpřímeně, obě chodidla mějte celou nášlapnou plochou na podlaze, snažte se pod koleny udržet pravý úhel.
 2. S výdechem pomalu zvedejte (narovnávejte) jednu nohu až do úplného natažení. Celá noha musí být v jedné rovině, pravý úhel se změní na 180 stupňů.
 3. V úplném natažení chvíli setrvejte, pevně zatahujte svaly na přední straně stehna.
 4. S nádechem vraťte nohu zpět do původní polohy.
 5. Cvik opakujte střídavě na obě nohy, 15krát po třech sériích. Mezi sériemi si dejte pauzu cca 10 sekund.

Nezapomeňte ani na vnitřní stehna, která patří mezi jednu z nejrizikovějších partií ženského těla. Pokud je toto svalstvo ochablé, je celulitida o mnoho viditelnější. Celulitida a sexy nohy? To opravdu nejde dohromady. Takže cvik na krásné nohy podruhé.

 1. Připravte si pomůcku v podobě knihy, diáře či lahve.
 2. Seďte vzpřímeně s nohami těsně vedle sebe.
 3. Mezi kolena vložte zvolenou pomůcku a s výdechem zatlačte kolena proti sobě. Jako byste chtěli cvičební pomůcku rozmáčknout.
 4. V pozici chvíli setrvejte a pak s nádechem mírně povolte. Ale jen tak, aby vám pomůcka nevypadla.
 5. Cvik opakujte v intenzivním tempu bez zbytečně dlouhých přestávek.

Zpevněte celé tělo

Chcete-li nenásilně zapojit také břišní a zádové svaly (a krásu nohou podpořit plochým břichem a vzpřímenou chůzí), pořiďte si gymnastický míč a několikrát během dne jím na chvíli nahraďte kancelářskou židli. Dbejte na to, ať na míči sedíte opravdu rovně, s lehce vypnutým hrudníkem a nohama kolmo k podlaze. Až si na míč přivyknete, můžete zkusit pohupování ze strany na stranu nebo pérování nahoru a dolů. Nikdy však na míči neseďte dlouhou dobu.

Zpevněné tělo a vzpřímená chůze jsou drobným trikem, jak mít delší nohy. Jen opticky, samozřejmě, ale funguje to.

Jak na krásné nohy hýčkáním

Krásné nohy si zaslouží, ba přímo vyžadují relaxaci a hýčkání. Dobrým tipem, jak jim dopřát zasloužené uvolnění, je například pravidelná relaxační koupel.

 • Nohy namočte do vody s přírodní solí a esenciálním olejem. Osvěžující jsou vůně levandule, peprmintu nebo eukalyptu, ale můžete si vybrat z rozmanité nabídky tu, která vám bude vyhovovat více.
 • Nechte nohy v lázni odpočívat po dobu 10 až 15 minut.
 • Po koupeli nohy osušte a pemzou nebo peelingem je zbavte zrohovatělé a odumřelé pokožky.

Další skvělou možností je pravidelná návštěva pedikúry. Ta je v dnešní době téměř pro každou ženu samozřejmostí, protože žádná z nás nechce po světě chodit s hrubou a popraskanou kůží na patách. Vyškolení odborníci vám navíc dopřejí hýčkaní a péči, kterou si vaše nohy zaslouží, na profesionální úrovni.

Určitě nevynechte ani lakování nehtů, které nohám pomůže ke krásnému vzhledu. Zvláště v létě, kdy nosíme páskové boty bez špičky a nohy jsou krásně opálené, nalakované nehty vyniknou. Na letní měsíce doporučujeme hravé a výrazné barvy, fantazii se v tomto směru meze nekladou.

Hydratace pro dokonale hladké nohy

Ani perfektně oholené nohy nebudou dokonale hladké bez pravidelné hydratace. Ta pokožku zjemní a zpevní. Hydratace by měla být důležitou součástí péče o pokožku nejen na nohách. Kůže je vlastně nejrozsáhlejším orgánem našeho těla, poskytuje nám ochranu a my bychom jí tu ochranu měli vracet. Proto doporučujeme každý den ráno a večer namazat celé tělo krémem vhodným pro váš typ pokožky.

I ženy, které o sebe pečují a dopřávají kůži pravidelnou hydrataci, často zapomínají na chodidla. Velmi vhodným produktem pro tuto péči je například nerafinované bambucké máslo.

Opálené nohy završí dílo

Když už máme nohy ošetřené podle uvedených rad, je třeba dílo dovést k absolutní dokonalosti. Finální úprava spočívá v lichotivém, jemně opáleném tónu pokožky. I bez silonek, které už jsou stejně dávno out, budou vaše nohy působit štíhleji a více sexy. Nemáme na mysli „tekuté silonky”, které nechávají skvrny na oblečení a vydrží jen do první sprchy (ať už v rámci hygieny, nebo nedobrovolné sprchy v podobě náhlého deště). Myslíme kvalitní samoopalovací kosmetiku bez skvrn, fleků a nepřirozených oranžových odstínů.

Dovolíme si doporučit samoopalovací mléko He-Shi Rapid 1 Hour Mousse, které je ideální pro tónování nohou. Díky němu se dopracujete k neodolatelnému rovnoměrnému opálení už v průběhu 1 hodiny. Intenzitu opálení si navíc můžete sami regulovat dobou působení. Produkt obsahuje vitamin E, avokádo, arganový a jojobový olej, takže pokožku zároveň hloubkově hydratuje.

Na závěr ještě jeden jednoduchý trik, jak mít hezké nohy. Je to taková pomyslná třešnička na dortu. Boty na vysokém úzkém podpatku nohy zaručeně opticky zeštíhlí. A teď už můžete vykročit ukazovat své krásné nohy.

Nepřehlédněte - další zajímavé články

Zanechat komentář

* Zanecháním komentáře souhlasíte s ukládáním své přezdívky (jména, pojmenováním, příjmení apod.), včetně email adresy za účelem pouze technického rázu (blokovaní SPAM). Žádné údaje nejsou dále zpracovávané ani předávané třetím stranám. Přečtěte si Podmínky užívání a ochrana soukromí.