Hlavní Zdravá výživa 3 nejdůležitější suplementy ve stravě sportovce

3 nejdůležitější suplementy ve stravě sportovce

by redakce
3 nejdůležitější suplementy ve stravě sportovce

Přestože rozmanitou stravu není možné v běžném tréninkovém či závodním zatížení u žádného sportovce nahradit doplňky, mohou suplementy přinášet zajímavou přidanou hodnotu, která umožní rozvíjet váš potenciál skutečně naplno. V následujícím článku si představíme tři suplementy, které vám mohou zajistit největší benefity.

Vitamíny a minerály

Přestože většina sportovců by očekávala na prvním místě našeho článku pravděpodobně jiné doplňky stravy, věřte, že vitamíny mohou odvést opravdu slušnou porci práce. Pro správné fungování těla je potřebuje každý, ale u sportovců je jejich spotřeba díky náročným výkonům ještě podstatně navýšena.

Mohou vám zajistit lepší trávení, soustředěnost, regeneraci nebo posilnit váš imunitní systém. Velmi důležité je však vybírat vitamíny a minerály opravdu velmi pečlivě. Trh je zavalen produkty, které mají velmi nízkou vstřebatelnost, a i přes zdánlivě zajímavé hodnoty bývá často jejich využitelnost často tristní.

Proteiny

Aktivní sportovci mají obvykle větší procento svalové hmoty a díky náročným tréninkům potřebují ve stravě navýšit celkový příjem bílkovin. Konzumace většího množství potravin bohatých na proteiny může mít negativní vliv na zažívání a může naše tělo a trávení značně zatěžovat.

Proto může být v těchto případech vhodné sáhnout po kvalitním proteinovém přípravku. Na výběr máte hned z několika druhů, přičemž nejčastěji se používají různé syrovátkové varianty. Velkou výhodou je i rychlost přípravy, protože namíchání proteinu je vždy otázkou několika desítek vteřin.

Od proteinů nemůžete čekat žádné zázraky a samovolné nabírání svalové hmoty, nicméně pro doplnění potřebné dávky bílkovin, může být tento suplement klíčový.

Kofein

Kofein možná není klasickým výživovým doplňkem v takovém slova smyslu, jak si většina z vás představí, nicméně jeho zastoupení v suplementaci sportovce může mít velmi zajímavé dopady na kvalitu jeho výkonů.

Látka je velmi silným stimulantem a díky jejím účinkům může sportovec dosahovat lepších výkonů. Vždy je však nutné dodržovat bezpečné dávky, a také mít na paměti, že při pravidelném užívání dochází k vypěstování tolerance a funkčnost kofeinu tak začíná být značně omezená. Z tohoto důvodu je vhodné příjem kofeinu fázovat a v nepotřebných obdobích ho ze suplementace vysazovat.

Nepřehlédněte - další zajímavé články

Zanechat komentář

* Zanecháním komentáře souhlasíte s ukládáním své přezdívky (jména, pojmenováním, příjmení apod.), včetně email adresy za účelem pouze technického rázu (blokovaní SPAM). Žádné údaje nejsou dále zpracovávané ani předávané třetím stranám. Přečtěte si Podmínky užívání a ochrana soukromí.