Hlavní Zdraví Venkovní vířivky a jejich přínos pro naše zdraví

Venkovní vířivky a jejich přínos pro naše zdraví

by redakce
Publikováno: Poslední aktualizace
Jaký mají přínos venkovní vířivkypro naše zdraví?

Pokud hledáte volnočasovou aktivitu, při které spojíte příjemné s užitečným, pořiďte si domů vířivku. Ta vám poskytne nejen odpočinek a relax, ale také podpoříte zdraví. V mnoha ohledech. Pojďme si povědět víc.

Možná máte vířivku spojenou jen s chvilkou odpočinku a relaxace. Benefitů ale přináší celou řadu, ať už se bavíme o uvolnění svalů, imunitě, nebo redukování stresu.

1. Blahodárné účinky vířivky působí na imunitu

Jak nejspíše víte, ve vířivce si užíváte teplé hydromasážní koupele, při nichž působí teplo v kombinaci s tlakem vody. Pokud si takové koupele budete dopřávat pravidelně, významně podpoříte imunitní systém. Teplá voda má ale další pozitivní účinky, neboť také podporuje krevní oběh a zrychluje metabolismus.

2. Otužováním snížíte stres a podpoříte dobrou náladu

Určitě vás napadají různé způsoby, jak podpořit zdraví. Jednou z možností je také otužování ve venkovní vířivce na zahradě, které si užijete v chladných měsících. Pokud nejste příznivci koupání v ledové kádi, vsaďte na zimní koupání ve vyhřáté vodě. Díky tomu podpoříte imunitu, ale také snížíte stres a povzbudíte dobrou náladu. Koupele v kvalitní akrylátové vířivce si totiž můžete dopřávat kdykoliv během celého roku. Pořiďte si tak celoroční vířivku na zahradu, která vám tohle zajistí.

3. Úleva od nejrůznějších bolestí a křečí je zaručena

Není žádným tajemstvím, že hydromasážní koupele doporučují i různí lékaři jako podpůrnou léčbu při mnoha zdravotních problémech. Teplá voda má pozitivní účinky při různých bolestech. Kvalitní akrylátová vířivka má speciálně uzpůsobené hydromasážní trysky tak, aby působily na konkrétní svalové partie na těle. Zároveň tím dochází ke stimulaci lymfatického a krevního systému. Tím se například zvyšuje prokrvení končetin a dochází ke zmírnění otoků.

4. Vaše pokožka vám poděkuje

Ve vířivce jste v teplé vodě, která se zároveň odpařuje. To má řadu pozitivních účinků na naši pokožku. Díky tomu se otevírají póry a z pokožky se odplavují škodlivé toxiny. V teplé vodě se zároveň potíte, čímž se také pokožka čistí a zbavuje se odumřelé kůže. I po kratší koupeli získáte čistší a zdravější pokožku. 

5. Podpoříte své tělo, a to nejen při hubnutí

Vířivka není zázračným nástrojem, díky kterému sami rychle zhubnete. Je ale vhodná jako pomocník, který vám pomůže při redukci hmotnosti. Jak již bylo zmíněno výše, hydromasáže vedou ke zrychlování metabolismu, který je důležitou součástí při hubnutí. Zároveň jsou dobré i proti celulitidě a pro celkové zlepšení pokožky, která je zdravější a pružnější.

Nepřehlédněte - další zajímavé články

Zanechat komentář

* Zanecháním komentáře souhlasíte s ukládáním své přezdívky (jména, pojmenováním, příjmení apod.), včetně email adresy za účelem pouze technického rázu (blokovaní SPAM). Žádné údaje nejsou dále zpracovávané ani předávané třetím stranám. Přečtěte si Podmínky užívání a ochrana soukromí.