Hlavní Zdraví Samovyšetření prsou, obličejová jóga, burleska? Zajděte na akci Pro zdraví ženy, bude zdarma

Samovyšetření prsou, obličejová jóga, burleska? Zajděte na akci Pro zdraví ženy, bude zdarma

by Martin Balko
Publikováno: Poslední aktualizace

Interaktivní konference Pro zdraví ženy se uskuteční 24. září v brněnském Impact Hubu. Již tuto sobotu budou účastníci moci ochutnat čistý mořský kolagen, vyzkoušet si účinky obličejové jógy, naučit se samovyšetření prsu nebo vyslechnout přednášky z oblasti seberozvoje a zdravé životosprávy. Novinkou je vstup zdarma, stačí se pouze registrovat na webových stránkách.

Zdroj fotografie: Prozdravizeny.cz

Akce, během níž se účastníci zrelaxují i vzdělají, navazuje na úspěch prvního ročníku. „V České republice se konference Pro zdraví ženy bude konat podruhé. S akcí v Praze, která proběhla letos v březnu, jsme sklidili velký úspěch. Zúčastnilo se jí více než tři sta dam online i offline. Věříme, že podobně nadšení budou i účastníci v Brně,“ komentuje organizátorka Martina Novotná. „Jsme rádi za podporu města, které nám nad konferencí udělilo záštitu,“ dodává. Na akci bude i tentokrát přítomna řada odborníků a vystupujících, od lékařů přes psychology, terapeuty a lektory až po vizážisty, kouče nebo odborníky na výživu.

Do příprav akce se v roli ambasadorek zapojily známé tváře, například herečka a spisovatelka Vlastina Svátková, stand-up komička a moderátorka Adéla Elbel či Veronika Dinišová známá jako Besky, vítězka loňského ročníku soutěže MasterChef Česko. Po skončení oficiální části se mohou účastníci těšit na živé vystoupení burleskní umělkyně vystupující pod jménem Zorya Blue, která rovněž povede hodinový workshop.

Konference bude rozdělena do tří zón a bude probíhat od osmi do osmnácti hodin. V expo zóně bude možné ochutnat čistý mořský kolagen, získat teoretické i praktické informace o obličejové józe nebo si osvojit metody, které pomohou vypořádat se se stresem. Odborník na výživu Jan Caha pak zájemcům prozradí nejčastější chyby při hubnutí a koučka zase poradí, jak na zdravé vztahy.

V zážitkové zóně se účastníci pod vedením odborníků z Masarykova onkologického ústavu dozvědí důležité informace o prevenci rakoviny prsu a bude zde také probíhat nácvik samovyšetření. O uvolnění v oblasti krční páteře se v zóně postará masérka, následně bude možné využít rad stylistiky a vizážistky Jitky Strnadové v oblasti barevné typologie.

Zdroj fotografie: Prozdravizeny.cz

Další oblast konference se zaměří na fyzickou aktivitu. Zájemci si budou moci vyzkoušet cviky, které pomáhají při žilním onemocnění či získají možnost naučit se prvky moderní emancipační sebeobrany pod taktovkou Jasmíny Houdek. Následně se mohou účastníci zrelaxovat a užít si hormonální jógu pod vedením MUDr. Aleny Filkové z reprodukční kliniky Repromeda. Zkušená lektorka zde využije svých znalostí, které prohlubuje také na pobytech v Indii.

„Hodinový blok nejprve odstartuje teoretický úvod do světa jógy, který se zaměří na hormonální systém ženy v reprodukčním věku. V rámci něj se účastníci například dozvědí, jak využít jógu při řešení neplodnosti, případně v průběhu IVF léčby,“ objasňuje MUDr. Alena Filková z reprodukční kliniky Repromeda. Pak přijde na řadu praxe. „Zájemci si budou moci osobně vyzkoušet doporučované asany a dýchací techniky. Odnesou si tak cenné informace i pro domácí jógové cvičení,“ dodává MUDr. Filková.

Celý program akce naleznete zde, registraci provedete tady.

Nepřehlédněte - další zajímavé články

Zanechat komentář

* Zanecháním komentáře souhlasíte s ukládáním své přezdívky (jména, pojmenováním, příjmení apod.), včetně email adresy za účelem pouze technického rázu (blokovaní SPAM). Žádné údaje nejsou dále zpracovávané ani předávané třetím stranám. Přečtěte si Podmínky užívání a ochrana soukromí.